Feninův gól Teplicím nepomohl, Bohemka otočila zápas a záchrana žije

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Bohemians 1905 v předehrávce 24. kola Gambrinus ligy rázně oživili svou naději na záchranu, když se přiblížili na bod nesestupovým příčkám. Klokani vyprovodili Teplice, které se mohly vrátit na třetí místo tabulky, vítězstvím 3:1, ačkoliv ve 38. minutě prohrávali 0:1. První gól navrátilce Martina Fenina, který naskočil do hry tři minuty před tím, tak byl Severočechům k ničemu.

Hosté: 38. Fenin

Domácí: Berkovec – Pauschek, Krch, Brabec, Kalina – Nerad (84. Růžička), Hora (90. Budínský), Jindřišek (C), Rada, Bartek – Lietava (72. Jeremenko).

Hosté: Grigar – Vondrášek, Jablonský, Klimpl, Hošek – Nivaldo, Ljevakovič, Vachoušek (C) (71. Vůch), Litsingi – Salami (35. Fenin), Jindráček.

3912 diváků

Obě mužstva se od začátku snažila v Ďolíčku o útočný fotbal. Po dvaceti minutách hry zahodil do té doby největší šanci teplický Salami, který po sólovém úniku trefil jen nohu připraveného brankáře Berkovce.

Deset minut před pauzou Salamiho nahradil jiný útočník Fenin a po necelých třech minutách na hřišti oslavil gólem obnovenou premiéru v teplickém dresu. Jindráček nacentroval z pravé strany do šestnáctky a nepokrytý Fenin hlavou zakončil.

Vulgarit se fanoušci Bohemky vcelku úspěšně vystříhali, pyrotechnika proběhla...

Domácí dokázal vyrovnat ještě před přestávkou. Ve 43. minutě se k přímému kopu postavil kapitán Jindřišek, míč povedenou střelou přes zeď zakroutil k tyči a zaskočil Grigara.

Krátce po změně stran byli Bohemians blízko druhému gólu, Kalinova rána po Radově patičce však mířila těsně vedle. Z další akce domácích zakončil Bartek jen do náručí připraveného gólmana Grigara.

V 64. minutě už Pražané dočkali. Lietava vyslal do úniku po pravé straně Nerada, ten z úhlu vystřelil po zemi k tyči a připsal si premiérový ligový zásah. Bohemians poprvé na jaře dali v utkání víc než jeden gól.

"Klokani" od té chvíle dominovali a Teplice sevřeli v pokutovém území. Po několika nepřesných střelách čtvrt hodiny před koncem Bohemians přidali třetí branku. Nerad napravo přešel přes Hoška a nacentroval na volného Horu, který hlavou lehce zakončil.

Vršovický tým si připsal teprve druhou výhru z posledních 16 kol a doma porazil Teplice poprvé od září 2001.

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 3:1 (1:1)
Branky: 43. Jindřišek, 64. Nerad, 75. Hora - 38. Fenin. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Gallo. ŽK: Rada, Pauschek, Jindřišek - Klimpl, Grigar, Hošek. Diváci: 3912.
Bohemians 1905: Berkovec - Pauschek, Brabec, Krch, Kalina - Jindřišek - Hora (90. Budínský), Nerad (85. Růžička), Rada, Bartek - Lietava (72. Jeremenko). Trenér: Klusáček.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Klimpl, Jablonský, Hošek - Ljevakovič - Litsingi, Jindráček, Vachoušek (71. Vůch), Nivaldo - Salami (35. Fenin). Trenér: Ščasný.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.