Válka v Edenu! Slavia platí málo a ještě chce miliony za Chelsea, zlobí se majitel | iSport.cz
Pavel Kalouš
30. května 2014 • 19:15

Válka v Edenu! Slavia platí málo a ještě chce miliony za Chelsea, zlobí se majitel

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žaloba, neplatné smlouvy a spor o nájem. Mezi Slavií a majitelem stadionu v Edenu, kde jsou „sešívaní“ doma, zuří tvrdá válka. Klub Aleše Řebíčka totiž za pronájem v aréně platí pouze 540 tisíc korun ročně, a to se vlastníkovi Edenu nelíbí. Na Slavii totiž prodělává.„Stávající podmínky jsou neudržitelné. Chceme, aby Slavia byla v Edenu, protože tam patří, ale podmínky musí být výhodné oboustranně,“ zlobí se oficiální majitel stadionu Václav Slavíček, který popřel, že by Slavia platila za pronájem 10 milionů korun ročně, jak sama tvrdí.

Slavíček koupil stadion předloni od společnosti E Side v době, kdy byla aréna s dluhy kolem 1,4 miliardy korun těsně před krachem. Kladenskému advokátovi se sice podařilo závazky stlačit na zhruba 450 milionů, jenže provoz Edenu zůstává dodnes v červených číslech.

„Když všechno sečteme a odečteme, vyjde nám, že na vztahu se Slavií proděláváme ročně 1,7 milionu,“ tvrdí Slavíček. A to je vzhledem k tomu, že splátka úvěru u České spořitelny činí 40 milionů, problém. Provoz Edenu tak Slavíčkovi pomáhají táhnout investoři, které odmítá jmenovat.

„To, co předvádí vlastník stadionu, lze interpretovat jako hrubý nátlak na Slavii a jejího akcionáře. Ale Slavia se vydírat nenechá,“ nechal se slyšet mluvčí Slavie Jiří Vrba. „Sešívaní“ už proto dokonce sondovali, jestli by se mohli přestěhovat zpět na Strahov, kde kdysi hráli.

Slavia chce miliony za Superpohár i repre

Všechno totiž vyhrotila žaloba, kterou Slavíček podal a ve které se snaží domoct toho, aby Slavia uznala neplatnost všech smluv souvisejících s provozem stadionu. Ty totiž uzavřela ještě s firmou E Side, navíc před šesti lety, kdy byla majetková struktura obou subjektů totožná.

Nájem tak nemusel odpovídat tržním podmínkám. Jen pro srovnání: když Eden pronajímá promotér pro pořádání koncertu, nájem se pohybuje kolem milionu korun. Slavia přitom podle všeho platí polovinu této sumy za celý rok.

Kvůli finále Superpoháru se Slavia soudí o miliony
Kvůli finále Superpoháru se Slavia soudí o miliony

Obrátit se na soud se Slavíček ale rozhodl až ve chvíli, kdy Slavia místo dohody začala po vlastníkovi stadionu žádat smluvní pokutu za to, že se s ní loni nedomluvil na pořádání tří velkých zápasů – evropského Superpoháru a dvou reprezentačních duelů.

Za každý zápas teď žádá Slavia po Slavíčkovi 10 milionů, dohromady tedy 30 milionů. „My doplácíme na to, že Slavia hraje v Edenu, a ona nás ještě trestá za to, že si chceme vydělat jinak,“ dodává Slavíček. Podaří se mu nakonec najít se Slavií společnou řeč?

Na brzký smír to ovšem nevypadá. „Je to snůška dezinformací, které jsou vytržené z kontextu. Čeká nás klíčový zápas, proto se k tomu vyjádříme až příští týden,“ hájí totiž Slavii mluvčí Vrba.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud