ČTK
Prohnilý český fotbal
Začít diskusi (0)

Bývalý fotbalový rozhodčí Tomáš Adámek, který obvinil Viktorii Plzeň z korupce, musí klubu zaplatit odškodné 200 000 korun. Zároveň musí disciplinární komisi fotbalové asociace zaslat dopis, kterým se za své tvrzení omluví. V květnu o tom pravomocně rozhodl Vrchní soud v Olomouci, píšou Lidové noviny (LN).

Případ se týká kauzy takzvané "Křetínského kabely". Adámek v dopise adresovaném Fotbalové asociaci ČR obvinil bývalého klubového funkcionáře Martina Svobodu, že mu v březnu 2012 nabídl a později i předal úplatek 200 tisíc korun za to, že ovlivní utkání Jablonce s Plzní ve prospěch hostů. To potvrdil i další rozhodčí Pavel Býma, oba o tom navíc učinili notářský zápis. Soudy ale již dříve důkazy korupčního jednání nenašly.

Viktoria Plzeň a jejím majitel Tomáš Paclík pak podali civilní žalobu na poškození dobrého jména. Soud nyní definitivně rozhodl v jejich prospěch. Podle rozsudku musí Adámek v dopise disciplinární komisi napsat, že uváděl nepravdivé informace, zápas Jablonce s Plzní neovlivnil a nikdo ho kvůli tomu ani nekontaktoval.

Paclík je s rozsudkem spokojený. "Peníze za poškození jména pro nás nebyly podstatné. Šlo hlavně o to dokázat, že Viktoria byla křivě obviněna," řekl LN.

Kauzu v září 2012 odstartoval šéf Sparty Praha Daniel Křetínský tvrzením, že má informace, že Plzeň dlouhodobě ovlivňovala své zápasy.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů