7. října 2015 • 04:59

Náhradníci na hřiště! Koho může Vrba zkoušet v kvalifikaci?

Autor:
 • Hráči, kteří od reprezentačního trenéra Pavla Vrby mohou dostat šanci Hráči, kteří od reprezentačního trenéra Pavla Vrby mohou dostat šanciFOTO:

  Česká fotbalová reprezentace se před duely s Tureckem (sobota 10. října) a v Nizozemsku (úterý 13. října) nachází v luxusní pozici. S postupem na mistrovství Evropy v kapse může dát trenér Pavel Vrba prostor i hráčům, kteří se v dosavadním průběhu kvalifikace na hřiště moc nedostali. Koho může český kouč postavit proti silným soupeřům?

 • Tomáš Vaclík

  brankář, 26 let, Basilej, 3 starty

  Pavel Vrba dopředu avizoval, že v závěru kvalifikace dostane prostor i Tomáš Vaclík. Gólman pravidelně chytá v Basileji, jenže za stálicí jménem Petr Čech se v národním týmu na hřiště moc nedostane. Tentokrát prostor mít bude, měl by chytat jeden ze zápasů buď doma s Tureckem, nebo v Nizozemsku.

  Tomáš VaclíkTomáš Vaclík

 • Filip Novák

  obránce, 25 let, Midtjylland, jeden start

  Poté, co Pavel Vrba v nominaci vynechal alkoholového hříšníka Davida Limberského, mohl by na levém beku dostat šanci Filip Novák. Pětadvacetiletý obránce navázal na výkony z Jablonce i v dánském Midtjyllandu, okamžitě se zapracoval do základní sestavy a dokonce skóroval v zápase Evropské ligy.

  Český obránce dánského Midtjyllandu Filip Novák (vpravo) v zápase proti BruggámČeský obránce dánského Midtjyllandu Filip Novák (vpravo) v zápase proti Bruggám

 • Theo Gebre Selassie

  obránce, 28 let, Werder Brémy, 31 startů

  V sestavě Werderu Brémy během aktuální sezony ještě nechyběl ani minutu, trenér Vrba ho vnímá prakticky srovnatelně s Pavlem Kadeřábkem, dosud první volbou na místo pravého reprezentačního beka. Gebre Selassie by se na hřiště tentokrát dostat měl, Vrba v jeho případě přiznal, že ho chce v zápasech víc vyzkoušet.

  Fotbalový obránce Theo Gebre Selassie v dresu českého národního týmuFotbalový obránce Theo Gebre Selassie v dresu českého národního týmu

 • Martin Frýdek

  záložník, 23 let, Sparta, žádný start

  Objev letošní sparťanské sezony. Martin Frýdek se po návratu z Liberce rychle zapracoval do základní sestavy, dokáže nastupovat skoro na všech myslitelných pozicích. Šikovnému, technicky vybavenému hráči nejvíc svědčí levá strana, kde může prodat svou vypiplanou levačku a schopnost přejít jeden na jednoho.

  Martin FrýdekMartin Frýdek

 • Tomáš Necid

  útočník, 26 let, Bursaspor, 31 startů

  Doposud byl Vrbovou útočnou jedničkou David Lafata, vzhledem k formě Tomáše Necida se to ale může změnit. Exslávistický šutér se vyšvihl mezi elitní kanonýry turecké ligy, v dresu Bursasporu zvládl nastřílet už pět gólů. V kvalifikaci se i kvůli zdravotním problémům na hřiště příliš nedostal, proti Turecku a případně i proti Nizozemsku ale klidně může nastoupit v základní sestavě.

  Tomáš NecidTomáš Necid

 Klasická verze
Mobilní verze