22. března 2013 • 15:44

To bylo drama! Ronaldo a spol. odvrátili porážku v Izraeli v 93. minutě

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Hvězdný Cristiano Ronaldo a jeho Portugalsko odvrátili katastrofu. V kvalifikaci o postup na fotbalové MS 2014 favorit zachránil remízu v Izraeli 3:3 gólem Coentraa v třetí minutě nastavení. V bitvě o šampionát v Brazílii tak zůstal Ronaldův tým bez vítězství ve třetím utkání v řadě. Po porážce v Rusku a remíze se Severním Irskem si teď Portugalci připsali další bodovou ztrátu a zůstávají mimo postupové příčky. Jsou nyní třetí za Ruskem a Izraelem.

Po pěti odehraných zápasech mají Ronaldo a spol. na kontě jen osm bodů, což je řadí na třetí příčku. Izrael má ale stejně bodů.

Zatímco v Realu Madrid značka CR7 září a ničí soupeře na počkání, za národní tým se mašina na góly zasekla. A hned to bylo na utkání kvalifikace znát.

Portugalci sice rychle vedli, když první gól dal už ve druhé minutě Alves, ale pak se třikrát v řadě trefili Izraelci a senzace byla blízko. Favorit stihl ale nejprve korigovat na 2:3, kdy Cristiano Ronaldo přihrál na gól Postigovi.

A pak se Portugalci nadechli k závěrečnému náporu. Nejprve trefili břevno a už se zdálo, že padnou na lopatky. V třetí minutě nastaveného času ale vyrovanl Coentrao na konečných 3:3.

Skupina F:
Izrael - Portugalsko 3:3 (2:1)
Branky: 24. Hemed, 40. Ben Basat, 70. Geršon - 2. Bruno Alves, 72. Postiga, 90.+3 Coentrao. Rozhodčí: Rozhodčí: Lannoy (Fr.). Hráno v Ramat Gan.

6. Lucembursko 4 0 1 3 2:12 1

Portugalec Cristiano Ronaldo se v zápase kvalifikace o postup na MS 2014 snažil, ale Izraelci ho dokázali uhlídat. Vedli nad favoritem 3:2, nakonec zápas skončil nerozhodně 3:3

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.