Dánové lepí repre hráči ze 4. ligy i futsalisty. Stateční muži, chválí je | iSport.cz
5. září 2018 • 14:54

Dánové lepí repre hráči ze 4. ligy i futsalisty. Stateční muži, chválí je

Autor: pav
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žádný brankář Leicesteru Kasper Schmeichel, Andreas Christensen z Chelsea nebo záložník Tottenhamu Christian Eriksen. Slovenské reprezentaci se v přípravném utkání před vstupem do Ligy národů dnes večer v Trnavě postaví dánský výběr složený z třiadvaceti hráčů ze třetí a čtvrté ligy, ve výběru je dokonce několik futsalových reprezentantů. Za vším stojí spory původního výběru s tamním svazem kvůli nové kolektivní smlouvě. Dočasný kouč John Jensen vede družstvo, které šéf dánské reprezentace nazval statečnými muži. I kvůli tomu, že se musí na vše připravit během jediného dne.Výběr, který přicestoval na Slovensko, se dá v nejlepším světle označit jako provizorní. Na poslední chvíli poskládaný tým, v němž nejsou hráči z vyšší než třetí dánské ligy, povede úplně nový prozatimní trenér. Ageho Hareideho dočasně vystřídal John Jensen. Bývalý záložník Arsenalu naposledy vedl Fremad Amager ve druhé lize.

„Pro kouče je to velmi složitá situace. Na přípravu máme jen 24 hodin. Pro hráče je to jedinečná příležitost nastoupit za národní tým. S každým z nich jsem hovořil v letadle, ráno máme trénink za zavřenými dveřmi, kde si povíme taktické pokyny,“ řekl Jensen na úterním setkání s novináři.

Spíš než o vítězství půjde Jensenovu výběru hlavně o zážitek, jak se zdá podle jeho slov. „Hráči se neznají, bude to pro ně nesmírně náročné. Ale všichni si to užijí od první do poslední sekundy,“ řekl 53letý bývalý středopolař.

Setkání s novináři se zúčastnil i Kim Hallberg, ředitel dánského svazu pro reprezentaci, který řešil otázku, zda tým poskládaný z hráčů z nižších soutěží není vyjádřením neúcty vůči slovenskému soupeři. „Omlouváme se, jestli to tak bylo vnímané. Ale jsme v konfliktní situaci, uděláme vše, abychom splnili kritéria UEFA. Víme, že je to černý den pro dánský fotbal, ale nerad bych zvažoval alternativu, že bychom vůbec nepřijeli,“ řekl funkcionář. „Mužstvo můžu charakterizovat jako 23 velmi statečných mužů,“ prohlásil o netradiční reprezentaci.

Slovenský fotbalový svaz se rozhodl, že na utkání dovolí vstup za symbolické jedno euro. Ti fanoušci, kteří si vstupenku koupili už dříve, dostanou své peníze zpět. „Dánská strana nám slíbila finanční kompenzaci nákladů, které byly spojené s organizací zápasu,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Dánský tým z hráčů 3. a 4. ligy
Brankáři: Morten Bank (Avarta, 3. liga), Christoffer Haagh (Jaegersborg Boldklub, 4. liga)
Obránci: Mads Priisholm Bertelsen, Kasper Skraep, Christian Bannis (všichni TPI, 4. liga), Victor Hansen (Frederikssund, 3. liga), Nicolai Johansen, Daniel Nielsen (oba Vanlöse, 4. liga), Christian Bommelund Christensen (Jaegersborg Boldklub, 4. liga)
Záložníci: Simon Vollesen (Birkeröd, 4. liga), Oskar Höjbye, Rasmus Gaudin (oba Vanlöse, 4. liga), Adam Fogt (Kastrup, 4. liga), Christopher Jakobsen (Hilleröd, 4. liga), Rasmus Johanson (HIK, 3. liga), Kevin Jörgensen (Jaegersborg Boldklub, 4. liga), Kasper Kempel (Skovshoved, 4. liga), Anders Hunsballe (Greve, 3. liga)
Útočníci: Anders Fönss (TPI, 4. liga), Troels Cillius Nielsen (Birkeröd, 4. liga), Christian Offenberg (Avarta, 3. liga), Daniel Holm Sörensen (Skovshoved, 4. liga), Louis Veis (Jaegersborg Boldklub, 4. liga)

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud