Jan Podroužek
23. června 2017 • 16:23

Černý: Můj přínos pro tým musí být větší. Přijde další šance v duelu o vše?

Reklama
TOP VIDEA
Fakta MS: Rusko má postup na dosah, Afrika poprvé slaví Fakta MS: Rusko má postup na dosah, Afrika poprvé slaví
Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sám dobře věděl, že to nebylo ono. Nebyl nadšený ze svého vlastního výkonu, jaký předvedl na začátek turnaje proti Němcům, a kvůli němuž ho pak trenéři jednadvacítky nepostavili do zápasu proti Itálii. Kopat kolem sebe ale Václav Černý neumí, prostě to nedělá. Naopak, sám k sobě je přísný, sebekritický.„To, že jsem proti Německu nastoupil a nezvládli jsme to tak, jak jsme chtěli, nemůžu hodnotit pozitivně. Jak svůj vlastní výkon, tak celkový týmový,“ připustil 19letý talent z Ajaxu.

V sobotu večer ho s českým výběrem čeká klíčový zápas proti Dánsku. Je na Vítězslavu Lavičkovi a jeho kolezích, jestli mladé naději znovu dají prostor.

„Můj přínos pro tým měl být jiný, větší než tomu v tom utkání bylo,“ je si vědom Černý. „Prostě tam nebyly ty věci, které se ode mě očekávají na tomhle turnaji. I když jsme těch možností, co se týče útočení, měli málo, ať už po akcích ze středu nebo ze stran, na tom nezáleží, tak můj výkon byl málo,“ dodává.

Zdaleka není běžné setkat se s takovou mírou uvědomění, navíc u tak mladého fotbalisty. Jeho další možnost může přijít proti Dánsku. V utkání, v němž Češi potřebují buď svého soupeře rozsekat na drobky, nebo věřit ve výhru Italů 2:0 nad Německem a Seveřany pak prostě „jen“ porazit.

Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič
720p 360p

Schick: Co na Dány? Nic jiného než výhra
720p 360p

Souček: Že jsem byl vyhlášen nejlepším hráčem? Třešnička na dortu
720p 360p

Radost české jednadvacítky po gólu do sítě Italů
Radost české jednadvacítky po gólu do sítě Italů

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze