Česko - Albánie 4:0. Jasná výhra, pomohly chyby brankáře i vyloučení

Autor: iSport.cz
4
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Čeští fotbalisté do 21 let porazili doma v kvalifikaci mistrovství Evropy Albánii 4:0. „Lvíčata" jsou po dvou zápasech skupiny G stoprocentní, ve čtvrtek rovněž v Českých Budějovicích zdolala Slovinsko 1:0.

Zatímco v úvodním kvalifikačním duelu svěřenci trenéra Jana Suchopárka rozhodli až v 89. minutě, proti Albánii nepřipustili drama. Tři branky vstřelili v prvním poločase. Postupně se trefili Tomáš Ostrák, Daniel Fila a Kryštof Daněk. Hosté od 71. minuty dohrávali bez vyloučeného Maria Mitaje. Konečný výsledek stanovil v 83. minutě střídající Pavel Šulc.

Češi výborně vstoupili do zápasu a v rozmezí šesté až 13. minuty dvakrát skórovali, přičemž v obou případech k tomu výrazně přispěl brankář Alia. Nejprve mu z rukavic vypadl míč po Karabcově přihrávce, načež ho důsledný Ostrák dorazil do sítě. Poté Alia vyrazil před sebe Karabcovu přízemní střelu z vápna a Fila zvýšil na 2:0.

Poté si albánský gólman poradil s Ostrákovým zakončením, Vitík i Daněk mířili mimo. V 32. minutě Fila elegantní patičkou přihrál v šestnáctce Daňkovi, který se nemýlil.

Po změně stran se domácím dlouho nepodařilo přidat čtvrtý zásah. Šulc se v 61. minutě neprosadil nadvakrát, následně neuspěl ani Fila.

V 71. minutě dostal Mitaj druhou žlutou kartu. O 12 minut později se diváci na Střeleckém ostrově dočkali čtvrté branky. Střídající Patrák po dvou minutách na hřišti přihrál Šulcovi, který přesně zakončil k tyči. V závěru neproměnil dvě šance Gabriel, mezi střelce se nezapsal ani Beran.

Domácí: 6. Ostrák, 13. Fila, 32. Daněk, 84. Šulc

Hosté:

Domácí: Kovář – Gabriel, Vitík, Donát, Fukala – Solil (59. Beran), Kaloč (C, 46. Červ) – Ostrák, Karabec (59. Šulc), Daněk (81. Patrák) – Fila (73. Sejk)

Hosté: Alia – Ismailgeci, Pellumbi, Selmani, Mitaj – Marku, Muci (64. Vangjeli), Celhaka (77. Mehmeti) – Lakti (64. Prengaj), Karrica(46. Nikqi) – Gjata (35. Coba)