Vítězslav Lavička diriguje své svěřence
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová jednadvacítka má nového „starého“ trenéra. K týmu přichází Vítězslav Lavička, který u „lvíčat“ působil už v letech 2007 a 2008. Dvaapadesátiletý gentleman se dnes definitivně dohodl s předsedou FAČR Miroslavem Peltou a nahradí tak odvolaného Jakuba Dovalila, který na domácím ME i přes sympatické výkony Lvíčat nepostoupil ze skupiny.Ve svazové kanceláři se dnes ve tři odpoledne sešla trojice Miroslav Pelta, Jaromír Šeterle a Vítězslav Lavička. Předseda FAČR, manažer jednadvacítky a největší kandidát na uvolněný post trenéra týmu.

Lavička už byl „předdohodnutý“ s Peltou, na schůzce se pakt už jen oficiálně potvrdil. Za úkol teď má bývalý kouč Sparty nebo Slovanu Liberec sestavit společně se Šeterlem realizační tým.

„Vážím si této šance a děkuji vedení asociace za projevenou důvěru. Jednadvacítku jsem už v minulosti trénoval, proto si dokážu představit, co mě čeká. Je to sice odlišná práce než na klubové úrovni, ale své zkušenosti bych rád předal ve prospěch jednadvacítky,“ řekl Lavička.

„Společně s nově se tvořícím hráčským i realizačním týmem uděláme všechno pro úspěch v kvalifikaci a postup na závěrečný turnaj do Polska,“ slíbil.

„Jsme velmi rádi, že jsme s trenérem Lavičkou našli společnou řeč. Byl pro nás první variantou v okamžiku, kdy bylo zřejmé, že nebude pokračovat trenér Dovalil. Věříme v další úspěšné období pro naši jednadvacítku,“ uvedl předseda FAČR Miroslav Pelta.

Na začátku září startuje jednadvacítce kvalifikace o postup na EURO 2017 v Polsku. První zápas tým čeká doma s Maltou.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze