Ukrajinci slaví historické zlato z MS dvacítek, otočili duel s Koreou

0
Divná ruka v Karviné, zvláštní penalty v Boleslavi. Na Letné mohla být desítka
Reprezentace na Strahově v kompletní sestavě. První trénink pod Haškem

Ukrajina vyhrála poprvé v historii mistrovství světa fotbalistů do 20 let. V dnešním souboji finálových debutantů porazili mladí Ukrajinci v polské Lodži 3:1 Koreu. Obě země získaly na šampionátu této věkové kategorie první medaile stejně jako Ekvádor, jenž v sobotu v duelu o třetí místo zdolal Itálii.

Korejci otevřeli skóre finále jako první už v 5. minutě, kdy se z penalty nařízené po asistenci videa trefil I Kang-in z Valencie.

Ve 34. minutě ale po nechtěné přihrávce soupeře vyrovnal útočník Dynama Kyjev Vladyslav Suprjaha, jenž navíc devět minut po přestávce otočil na 2:1. Konečnou podobu výsledku dal minutu před koncem jeho klubový spoluhráč Heorhij Citajšvili.

Mistrovství světa fotbalistů do 20 let v Polsku - finále:
Ukrajina - Korea 3:1 (1:1)
Branky: 34. a 53. Suprjaha, 89. Citašvili - 5. I Kang-in z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.