Albánie - Česko 0:1. Jednadvacítka má důležitou výhru, rozhodl vlastní gól

1
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili v sedmém z deseti utkání kvalifikační skupiny o mistrovství Evropy v Albánii 1:0 a drží naději na první místo v tabulce a přímý postup. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka rozhodli v 35. minutě, kdy si vstřelil vlastní gól domácí Sergio Kalaj. "Lvíčata" navázala na úvodní podzimní výhru 4:0 nad Albánií z Českých Budějovic.

Český celek v probíhající kvalifikaci zvítězil popáté a poprvé po dvou utkáních a upevnil si vedení v tabulce o šest bodů před druhou Anglií, která má ale k dobru dva zápasy.

Na závěrečný turnaj do Rumunska a Gruzie přímo postoupí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst, zbylých osm týmů z druhých příček čeká baráž. Suchopárkův výběr se v úterý představí v Andoře a skupinu zakončí v červnu domácími duely s Anglií a Andorrou.

Český tým postrádal zraněné Čvančaru s Juráskem a také potrestaného Karabce. I bez těchto opor začali hosté v Elbasanu aktivněji, první velkou šanci ale měli Albánci. Cara v 17. minutě donutil k zákroku brankáře Kováře. V 35. minutě Češi otevřeli skóre. Šulc nacentroval z pravé strany, Ostrák vrátil hlavou míč před branku k Valentovi a domácí obránce Kalaj si srazil balon do sítě.

Po změně stran Albánci přidali, ale k vyloženým šancím se příliš nedostávali. Naopak na druhé straně mohli několikrát pojistit vedení Češi. Sejkovu technickou ránu z přímého kopu vytáhl u tyče Simoni, který vyrazil i v 82. minutě i hlavičku Součka po rohu a o čtyři minuty později únik dalšího střídajícího hráče Fily. V závěru nastavení hlavou zamířil nad domácí Tuci.

Kosovo - Slovinsko 0:0

Anglie - Andorra 4:1 (2:0)