11. června 2018 • 12:57

Brazílie přejela Rakousko, trenér ale slavil fauly: Bylo jich jen osm!

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Slávista Zelený: Plzeň o mě stála, ale rozhodl dlouhodobý zájem Trpišovského Slávista Zelený: Plzeň o mě stála, ale rozhodl dlouhodobý zájem Trpišovského
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brazilští fotbalisté v generálce na mistrovství světa porazili 3:0 Rakousko a popáté za sebou nedostali gól, trenér Tite však ocenil něco úplně jiného. Sedmapadesátiletého kouče potěšilo především to, že jeho tým udělal pouhých osm faulů.Oproti předchozím výběrům jde totiž o velkou změnu. Pod Titeho předchůdci Carlosem Dungou a Luizem Felipem Scolarim totiž Brazilci často přerušovali soupeřovu hru i za cenu nedovolených zákroků, takže například ve finále Poháru FIFA v roce 2013 proti Španělsku jim bylo odpískáno 26 faulů, o rok později ve čtvrtfinále šampionátu s Kolumbií pak 31.

Tite však zvolil zcela opačný přístup a podle mnohých nasměroval Brazílii k modernímu fotbalu současnosti. "Osm faulů ukazuje, že hráče bráníme agresivně, ale současně se snažíme získat míč a okamžitě jít do protiútoku," prohlásil bývalý kouč Corinthians nebo Atlética Mineiro.

A zatím se "léčba Titem" reprezentaci osvědčila. Brazílie z posledních 20 zápasů prohrála jediný a v 15 z nich neinkasovala. Gól navíc nedostala už 477 minut. Daří se i největší hvězdě týmu Neymarovi, který proti Rakousku skóroval podruhé za sebou a v historické tabulce národního týmu jsou lepší už jen Ronaldo (62) a Pelé (77).

"Nevím, kde je Neymarův strop. Jeho technické a kreativní dovednosti jsou neuvěřitelné. Když ho dostaneme do hry před soupeřovým vápnem, je smrtící," prohlásil Tite, jehož výběr se na šampionátu v Rusku utká postupně se Švýcarskem, Kostarikou a Srbskem.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 

Aktuální zápasyKlasická verze
Mobilní verze