28. června 2018 • 18:00

Japonsko – Polsko 0:1. Poražení slaví postup! Poprvé rozhodly žluté karty

Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink

Fotbalisté Japonska na MS podlehli Polsku 0:1, ale ze skupiny F postoupili do osmifinále, protože dostali méně žlutých karet (4) než Senegal (6). Na pravidlo fair play došlo poprvé v historii poté, co ve skupině H nasbírali Japonci a Senegalci stejně bodů a shodnou měli i bilanci vstřelených a obdržených branek (4:4). Vzájemný souboj navíc skončil remízou 2:2.

"Samurajové" postoupili mezi nejlepších 16 týmů světa potřetí v historii a poprvé od roku 2010. Japonsko v pondělním osmifinále vyzve vítěze skupiny G, kterým bude Anglie, nebo Belgie.

Japonsko od předchozí remízy 2:2 se Senegalem udělalo v základní sestavě hned šest změn a jen na lavičce začali Kagawa, Inui nebo kapitán Hasebe. Polsko nasadilo pět jiných hráčů oproti minulém debaklu 0:3 s Kolumbií.

Úvodní poločas moc velkých šancí nenabídl. Ve 13. minutě Mutovu střelu vyrazil Fabiaňski, který poprvé na turnaji dostal v polské brance přednost před Szczesným. Po půlhodině hry předvedl ještě lepší zákrok Japonec Kawašima, který na brankové čáře vytáhnul Grosického hlavičku.

Poláci udeřili v 59. minutě. Kurzawa z přímého kopu našel v pokutovém území Bednarka a ten dostal hodně času i prostoru zamířit do horního růžku. Obránce Southamptonu při šestém reprezentačním startu zaznamenal první branku.

Kdo s kým bude hrát v osmifinále mistrovství světa čtěte ZDE»»

Čtvrt hodiny před koncem mohl přidat pojistku Lewandowski, ale z malého vápna ve skluzu přestřelil. Nejlepší střelec evropské části kvalifikace se opět nedočkal premiérového zásahu na mistrovství světa.

Japonci s vědomím výsledku druhého utkání mezi Senegalem a Kolumbií i nižšího počtu žlutých karet v závěru prakticky nehráli a jen natahovali čas. Nakonec jim však taktika vyšla. Polsko na MS poprvé od roku 1986 a po 10 zápasech udrželo čisté konto.

Domácí:

Hosté: 59. Bednarek

Domácí: Kawašima (C) – Sakaj, Jošida, Makino, Nagatomo – Jamaguči, Šibasaki – Sakaj, Okazaki (47. Osako), Usami (65. Inuj) – Muto (82. Hasebe).

Hosté: Fabiański – Bereszyński, Glik, Bednarek – Kurzawa (79. Peszko), Krychowiak, Góralski, Jędrzejczyk – P. Zieliński (79. Teodorczyk), Lewandowski (C), Grosicki.

Domácí: Endo, Haraguči, Hasebe, Higašiguči, Nakamura, Kagawa, Honda, Inuj, Osako, Ošima, Šódži, Ueda

Hosté: Białkowski, Szczęsny, Cionek, Pazdan, Piszczek, Błaszczykowski, Linetty, Peszko, Rybus, Kownacki, Milik, Teodorczyk

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.