Francie jen remizovala na Ukrajině, Chorvatsko porazilo Slovensko

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Francie remizovali v kvalifikaci o mistrovství světa 2022 na Ukrajině 1:1. Domácí uhráli nerozhodný výsledek i v pátém duelu skupiny D, úřadující mistry světa remízou 1:1 obrali ve skupině podruhé. Slovensko doma podlehlo Chorvatsku 0:1, Nizozemsko si poradilo s Černou Horou 4:0. Po pěti kvalifikačních zápasech zůstalo stoprocentní Dánsko díky utrápené výhře po trefě v závěru 1:0 na Faerských ostrovech.

Ukrajinu poslal do vedení minutu před koncem úvodního dějství Šaparenko. Po změně stran srovnal Martial. Francie v pátém kvalifikačním zápase uhrála už třetí remízu a skupinu vede o čtyři body před Finskem, které odehrálo o dva duely méně, a Ukrajinou.

Seveřané si ve třetím utkání připsali první triumf a udrželi neporazitelnost. Zápas v Helsinkách proti Kazachstánu rozhodl po hodině hry Pohjanpalo.

Plný bodový zisk Chorvatsku v Bratislavě vystřelil v 86. minutě Brozovič. Poslední vicemistři světa se bodově dotáhli na lídra skupiny H Rusko, které vyhrálo na Kypru 2:0. Čtvrtí Slováci ztrácí na vedoucí dvojici čtyři body. Třetí je Slovinsko díky výhře 1:0 nad Maltou.

Nizozemci ve druhém utkání pod staronovým trenérem Louisem van Gaalem poprvé vyhráli. Proti Černé Hoře se ujali vedení v 38. minutě zásluhou proměněné penalty Dempaye, který po změně stran přidal druhý gól. Další zásahy přidali kapitán Wijnaldum a Gakpo.

Chorvaté vyhráli 1:0 na Slovensku

Turecko zvítězilo na Gibraltaru 3:0. O výhře favorita rozhodli ve druhé půli Dervisoglu, Calhanoglu a Karaman. Svěřenci trenéra Günese vedou skupinu G o bod před Nizozemskem a Norskem, které vyhrálo v Lotyšsku 2:0. Za Seveřany se prosadili z pokutového kopu Haaland a po změně stran Elyounoussi.

Dánsko vsítilo jediný gól proti 114. týmu žebříčku FIFA až v 85. minutě zásluhou Winda, jemuž videorozhodčí v prvním poločase kvůli ofsajdu upřel gól. Napodruhé už mu hlavní sudí po konzultaci s videem branku uznal. Hosté bleskově využili přesilovku, jelikož minutu před vítěznou akcí byl vyloučen domácí Joensen.

Pětibodové manko na Dánsko má Izrael po vítězství 5:2 nad Rakouskem. Dva góly zaznamenal Zahavi. O dva body pozadu za Izraelem je Skotsko, jež doma zdolalo Moldavsko 1:0.

V čele skupiny A je před Portugalskem díky lepšímu skóre Srbsko, které porazilo v Bělehradě Lucembursko 4:1. Dvakrát se mezi střelce zapsal Mitrovič.

Stále bez výhry je po čtyřech utkáních kvalifikace Irsko, jemuž Duffy v Dublinu zachránil v 87. minutě alespoň bod za remízu 1:1 s Ázerbájdžánem. Irové bodovali ve skupině poprvé.

Kvalifikace MS 2022 ve fotbale:

Skupina A:

Srbsko - Lucembursko 4:1 (2:0)
Branky: 22. a 35. Mitrovič, 82. vlastní Chanot, 90.+6 Milenkovič - 77. Thill. ČK: 90.+5 Rodrigues (Lucembursko).

Izrael - Rakousko 5:2 (3:1)
Branky: 33. a 90.+1 Zahavi, 5. Solomon, 20. Dabbur, 59. Weissman - 42. Baumgartner, 55. Arnautovic.

Faerské ostrovy - Dánsko 0:1 (0:0)
Branka: 85. Wind. ČK: 84. Joensen (Faerské ostrovy).