26. listopadu 2022 • 12:30

Dlouhá nastavení? Levý: Jen první krok. Ale zdržování a simulování mizí

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Olayinka se vyfotil v dresu Zvezdy a namíchl bosse: Bylo ve hře vyřazení z kádru Slavie?
SESTŘIH: Kladno - Kometa Brno 0:3. Marná snaha Rytířů, Furch udržel nulu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brazílie se Srbskem si první poločas na mistrovství světa v Kataru protáhly jen o jednu minutu. Víc rozhodčí nenařídil. Zvláštní? Na letošním šampionátu zcela určitě. Sudí totiž důsledně dodržují pokyn, že co se prostojí, se musí taky nastavit. A někdy se zápas protáhne až o 28 minut. „Ale beru to pozitivně, výsledek se už dostavuje. Simulování a úmyslné zdržování ve hře tolik nevidíme," poznamenává Stanislav Levý, trenér a expert webu iSport.cz.Dlouhá nastavování však nejsou žádnou novinkou. Jen se ji FIFA rozhodla po rozhodčích v Kataru přísně vyžadovat. „Špičkový nápad," zdůraznil redaktor Sportu Jan Podroužek. „Má to smysl, aby se zamezilo zbytečnému zdržování a hra byla plynulá," přidává Levý.

V některých případech se poločas prodlouží i o víc než deset minut. „Ale musí k tomý být důvod," zdůrazňuje Levý.

Kdy dorazí extra nastavený čas z MS v Kataru do české ligy? Možná už na jaře
Video se připravuje ...

„Souhlasím s tím, že zbytečné povalování na trávníku nebo zdlouhavé střídání má být potrestané. Mužstva, která mají převahu a chtějí hrát fotbal, by totiž neměla být znevýhodněna, protože jim soupeř sebere čas úmyslným zdržováním," říká.

Kvůli plynulosti hry se pořádají i početné semináře FIFA. „Tohle je první krok k odstranění zbytečného zdržování, které vidíme snad v každém zápase. Pokud hráč leží na zemi a nic mu není, zdržuje se při střídání, při házení autu nebo kopání rohu, tak rozhodčí musí okamžitě všechno nastavit," zdůrazňuje Levý.

A jak se trend na šampionátu projevuje? „Postupem zápasů simulování a úmyslné zdržování vymizelo. Už to tam tolik nevidíme," má jasno Levý.

Vstoupit do diskuse
0

MS ve fotbale 2022 - Mistrovství světa v Kataru

Výsledky MS ve fotbale Kde sledovat MS ve fotbale v TV? Tabulka MS 2022 Pavouk play off Stadiony MS v Kataru Hry a fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2022 se konalo od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Titul získala Argentina s kapitánem Lionelem Messim, když ve finále po penaltovém rozstřelu porazila obhájce titulu z Francie 4:3. Bronz slavi Chorvatsko. Česká fotbalová reprezentace se bohužel na světový šampionát do Kataru nekvalifikovala, poté co v baráži podlehla Švédsku 0:1.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud