Radek Špryňar
10. října 2020 • 12:18

Reprezentace hrát bude! Nastoupí kombinovaný tým, přiletí hráči z ligy

Vstoupit do diskuse
7
TOP VIDEA
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
Od nájezdů s Finy po zlatou trefu Pastrňáka. Podívejte se na všechny české góly na MS
VŠECHNA VIDEA ZDE

Národní tým je zase v obrovském maléru. Testy na nemoc COVID-19 odhalily během pobytu na Kypru uvnitř mužstva tři pozitivní případy, k tomu dalších šestnáct neprůkazných výsledků testů. V neděli má národní tým odehrát v Izraeli zápas Ligy národů. V jakém složení do něj nastoupí, není jasné. Nicméně v tuto chvíli devět zdravých hráčů společně s kompletním realizačním týmem odletělo do Izraele. K nim se v neděli připojí dodatečně nominovaní fotbalisté.„Negativně testované osoby na Kypru, mezi kterými je kromě členů realizačního týmu také devět hráčů, se přesouvají dle původního plánu do Izraele. Zde budou po letecké trase Praha-Izrael doplněni následně o dodatečně povolané hráče z české nejvyšší soutěže. Snahou FAČR je dopravit tyto hráče, kteří doplní původní tým, do dějiště nadcházejícího utkání během nedělního rána. V řešení jsou stále případně negativně přetestovaní hráči, kteří v tuto chvíli zůstávají na Kypru,“ prohlásil Michal Jurman, tiskový mluvčí FAČR.

Vzhledem k tomu, že negativní výsledky testů má celý realizační tým, padá vyzkoušená varianta s náhradním trenérem Davidem Holoubkem. K torzu týmu, který v sobotu dopoledne odletěl do Haify, se mohou ještě připojit hráči, kteří úspěšně projdou přetestováním. Těch je celkem jedenáct. Výsledky budou zřejmě během odpoledních hodin.

V Česku se zatím tvoří rezervní tým. „Všichni předvybraní hráči z české nejvyšší soutěže jsou v izolaci na samostatných hotelových pokojích. O tom, kdo bude povolaný, bude jasno až pozdě večer na základě výsledků sobotních testů,“ řekl Jurman.

Kdo odletěl z Kypru do Izraele?

Brankář: Tomáš Vaclík,
Obránci: Aleš Matějů, Ondřej Čelůstka, Tomáš Petrášek, Ondřej Kúdela, Jan Bořil,
Záložníci: Tomáš Souček, Petr Ševčík, Tomáš Holeš.

Česká fotbalová reprezentace uvízla v prekérní situaci na Kypru. Dnes měla odletět do Izraele k zítřejšímu utkání Ligy národů. Jak se mohou události vyvíjet?
Česká fotbalová reprezentace uvízla v prekérní situaci na Kypru. Dnes měla odletět do Izraele k zítřejšímu utkání Ligy národů. Jak se mohou události vyvíjet?

Vstoupit do diskuse
7

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud