Haalandova SHOW proti Lutonu: dal PĚT gólů! De Bruyne čtyřikrát asistoval

0
Herec Novotný kopal za Spartu. S kamarádem Pulkrabem řešil Slavii
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí

Kanonýr Erling Haaland se zaskvěl pěti góly v osmifinále Anglického poháru a díky jeho střelecké formě Manchester City postoupil do čtvrtfinále soutěže. Obhájce trofeje zvítězil na hřišti Lutonu 6:2, první čtyři branky připravil norskému útočníkovi belgický záložník Kevin De Bruyne.

Haaland v prvním poločase zkompletoval hattrick, a poté co se v domácím dresu na přelomu poločasů dvakrát prosadil Jordan Clark, vrátil favoritovi tříbrankový náskok dalšími dvěma trefami. Na pět gólů mu stačila necelá hodina hry.

Výhru Citizens ještě zpečetil Mateo Kovačič a hosté se skvěle naladili na nedělní ligové derby s United, které pohárové osmifinále na hřišti Nottinghamu čeká až ve středu.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.