Premier League | Gól Chelsea: Byl, nebyl? Rozhodčí Atkinson se omluvil za chybu | iSport.cz
16. dubna 2012 • 11:57

Gól Chelsea: Byl, nebyl? Rozhodčí Atkinson se omluvil za chybu

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Ta situace zvedla ze židle nejednoho fanouška Tottenhamu. Chelsea navýšila skóre na 2:0 kontroverzním gólem, který podle "spurs" ovlivnil zbytek zápasu. Videozáznam za brankou neprokázal, že by se míč za čáru dostal. Snímek před brankou tohle tvrzení ale zpochybnil.Podívejte se na video. Mata se dostává k odraženému balonu a střílí.Míč se však přes ležící hráče za brankovou čáru nedostane. Řeknete si: gól neměl platit!

A teď prozkoumejte tuto fotografii, pořízenou z jiného úhlu. Zde se minimálně dá uvažovat o tom, že branka byla uznána správně. Co myslíte?

Byl to gól? Podle Chelsea ano, hráči Tottenhamu se ale hádali.Byl to gól? Podle Chelsea ano, hráči Tottenhamu se ale hádali.Foto spo

Tak či tak, rozhodčí se po shlédnutí videozáznamu cítil nesvůj. "Podíval se na sestřih a byl na tom ještě hůř než já," prozradil manažer Tottenhamu Harry Redknapp. "Říkal, že ho to mrzí."

Podle Redknappa si hlavní arbitr Martin Atkinson uvědomil chybu, kvůli které prý teď bude mít zkažený celý týden.

"Ale neudělal to schválně. Celý zápas jinak odpískal poctivě," zastal se ho zkušený manažer. "Teď už s tím nic neuděláme. Ve fotbale se musí zavést video-technologie."

Chelsea nakonec přidala k této brance další tři a postoupila do finále FA Cupu po vítězství 5:1.

Byl to gól, nebo nebyl. Fotbalisté Chelsea a Tottenhamu pozorují míč na brankové čáře...Byl to gól, nebo nebyl. Fotbalisté Chelsea a Tottenhamu pozorují míč na brankové čáře...Foto Reuters

Vstoupit do diskuse
0
4. kolo
Články odjinud


Články odjinud