23. července 2012 • 09:06

Čecha pokořili jednou. Chelsea na stadionu Yankees remizovala s PSG 1:1

Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný

FOTO + VIDEO | Fotbalisté Chelsea ve svém druhém utkání na americkém turné remizovali s Paris St. Germain 1:1. Osm minut před koncem odvrátil porážku londýnského klubu mladík Piazón. Čerstvá posila Francouzů Zlatan Ibrahimovic do zápasu nezasáhl.

Petr Čech odchytal v přípravném zápase 62 minut, po kterých pustil do branky náhradního gólmana Rosse Turnbulla. Český reprezentant lovil míč ze sítě po půlhodině hry. To se po povedené akci Pastoreho, jenž nastřelil tyč, prosadil z dorážky Nene.

VIDEO | 1:0 - Nene

Brankářská jednička Chelsea si však připsala i jeden povedený zákrok v úvodu utkání. Čech skvěle přečetl hru, včas vyběhl a nohama zneškodnil pokus Ezequiela Lavezziho, letní posily PSG.

Vedení francouzského vicemistra vydrželo do 82. minuty, kdy zaúřadovala dvojice Brazilců Ramires-Piazón. První asistoval, druhý v pádu skóroval.

VIDEO | 1:1 - Piazón

Piazón na ploše nahradil robustného forvarda Romelua Lukaka, jenž tentokrát vyšel gólově naprázdno. V předešlém utkání se Seattlem (4:2) se ovšem trefil hned dvakrát.

Chelsea se tak na slavném stadionu baseballistů Yankees rozešla s PSG, které trénuje její bývalý trenér Carlo Ancelotti, smírně 1:1.

"Blues" odehrají na americkém turné ještě dva zápasy, ve středu mají na programu duel s výběrem americké ligy MLS a v sobotu s AC Milán.

John Terry sleduje zákrok brankáře Turnbulla.

Chelsea - Paris SG 1:1 (0:1)
Branky: 29. Nene - 82. Piazón.

Sestava Chelsea: Čech (62. Turnbull) - Hutchinson (62. Chalobah), Cahill (62. Terry), David Luiz (46. Ivanovic), Ferreira (62. Cole) - Mikel (62. McEachran), Lampard (46. Essien) - De Bruyne (46. Marin), Hazard (62. Malouda), Kakuta (46. Ramires) - Lukaku (62. Piazón).

Sestava Paris SG v 1. poločase: Douchez - Jallet, Alex, Sakho, Armand - Bodmer, Clement, Pastore, Nene - Gameiro, Lavezzi.

Sestava Paris SG ve 2. poločase: Douchez - Bisevac, Lagano, Camara, Tiene - Clement, Verratti, Maxwell - Pastore, Hoarau, Luyindula.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)