Premier League | Fergusonův fén opět udeří: Za naše vyřazení z poháru může Nani! | iSport.cz
1. listopadu 2012 • 16:34

Fergusonův fén opět udeří: Za naše vyřazení z poháru může Nani!

Autor: rjm
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Portugalec Nani! To je viník našeho vyřazení. O tom je přesvědčený po zápase Capital One Cupu, ligového poháru v Anglii, na půdě Chelsea Sir Alex Ferguson, manažer Manchesteru United. Jeho tým prohrál v prodloužení na Stamford Bridge 4:5, ale k úspěchu měl hodně blízko.Od postupu do čtvrtfinále soutěže dělilo United jen pár desítek sekund. „Rudí ďáblové“ vedli 3:2, jenže pak přišel zkrat. Nani přišel zbytečně o míč a Chelsea vybojovala pokutový kop. Z něj vyrovnala na 3:3 a v prodloužení United bitvu ztratili.

„Stačilo jediné, aby udržel míč,“ prohlásil naštvaně šéf lavičky Manchesteru United. „Jenže se místo toho zbytečně zkoušel projít s balonem, přišel o něj a byla z toho penalta. Je to neuvěřitelné, měli jsme míč pod kontrolou a měli utkání v pohodě dohrát,“ nešetřil kritikou.

Ferguson naznačil, že Naniho nejspíš čeká pověstný fén, kdy mu kouč poví vše pěkně zblízka do očí. Je jasné, že si Nani o základní sestavu svým počinem zrovna neřekl. „Věděl, co má dělat. Měl prostě držet míč, abychom utkání dohráli do konce,“ dodal.

„Nechci posuzovat, zda to byla penalta, nebo nebyla. Naše mladá obrana už to pak měla hodně složité,“ uznal Sir Alex.

Ten byl sice vytočený na nejvyšší míru, přesto si od něj jeden z jeho svěřenců vysloužil poklonu – Ryan Giggs.

„Myslím, že předvedl neuvěřitelný výkon. Bude mu devětatřicet a odehrál celý zápas, sto dvacet minut a ještě dal dva góly,“ hodnotil oporu Ferguson. „Je to vzor pro všechny fotbalisty, co byli na hřišti a to včetně hráčů Chelsea.“

Alex Ferguson udílí pokyny svým svěřencům před prodloužením anglického poháru proti Chelsea
Alex Ferguson udílí pokyny svým svěřencům před prodloužením anglického poháru proti Chelsea

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud