Záhada vyřešena. Van Persie uctil zesnulého kamaráda | iSport.cz
Pavel Kalouš
30. prosince 2012 • 08:16

Záhada vyřešena. Van Persie uctil zesnulého kamaráda

V tomhle triku slavil gól Robin Van Persie proti West Bromwichi
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa - Mountfield HK 3:2. Brno je prvním semifinalistou, Zaťovič se blýskl hattrickem SESTŘIH: Kometa - Mountfield HK 3:2. Brno je prvním semifinalistou, Zaťovič se blýskl hattrickem
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTO | Ten tajemný vzkaz pod dresem vzbudil větší pozornost než samotný gól, který záhadné oslavě předcházel. Kdo je Tchuna, jehož památku uctil útočník Manchesteru United Robin van Persie? Internet zaplavily různé teorie, Van Persie si ale ve skutečnosti vzpomněl na zesnulého kamaráda.„RIP Tchuna, nikdy na tebe nezapomeneme“. Záhadný vzkaz, který Van Persie ukrýval pod dresem celý zápas proti West Bromwichi a který po své trefě ze závěru utkání hrdě vystavoval do televizních kamer, vzbudil pořádný poprask.

Zejména přes Twitter se okamžitě začaly šířit „zaručené“ zprávy, komu Van Persieho dojemný vzkaz patřil. Nejčastěji se mluvil o tom, že nizozemský útočník uctil památku indické dívky, která ve stejný den podlehla následkům hromadného znásilnění.

Robin van Persie během zápasu s West Bromwichem, ve kterém uctil památku zesnulého kamarádaRobin van Persie během zápasu s West Bromwichem, ve kterém uctil památku zesnulého kamaráda

Jenže identita dívky nikdy nebyla oficiálně zveřejněna a světová média o ní nejčastěji referovalo jako o Damini nebo Nirbhaye. Jméno prostě nesedělo. Koho tedy Van Persie myslel?

Podle jiných mělo jít o „zakódovanou“ vzpomínku na nizozemského pomezního rozhodčího Richarda Nieuwenhuizena, který byl nedávno během zápasu brutalně napaden a ukopán k smrti. Ale ani tahle verze nakonec nebyla podle všeho pravdivá.

Neznámé jméno na tričku rozpoutalo pár hodin po utkání na internetu takovou debatu, že z toho musel být nakonec zaskočen i sám Van Persie.

Možná i proto nakonec Manchester United přispěchal s vysvětlením, které svéráznou záhadu definitivně vyřešilo. Tchuna byl totiž Van Persieho blízký přítel, který den před utkáním zemřel v Rotterdamu. To právě jemu celý vzkaz patřil.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

31. kolo
Články odjinud


Články odjinud