Premier League | Drogba schválil Bonymu přestup do Swansea: Říkal, že je na mě hrdý | iSport.cz
12. července 2013 • 09:52

Drogba schválil Bonymu přestup do Swansea: Říkal, že je na mě hrdý

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
Drogba schválil Bonymu přestup: Říkal, že je na mě hrdý
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Máme nového Drogbu! Ve Swansea oslavují příchod Bonyho Wilfrieda, za kterého klub zaplatil 12 milionů liber. Nikdy předtím nedal za žádného hráče víc peněz. A někdejší sparťanský útočník jim slibuje: „Vynasnažím se, abych byl stejně dobrý jako Didier. Nebo ještě lepší!“Střelecké schopnosti Didiera Drogby vždycky Bonyho Wilfrieda fascinovaly. Už jako hráč Sparty říkal, že je jeho největším vzorem. „A velkou inspirací,“ doplňuje Bony. Později se oba spřátelili v reprezentaci Pobřeží slonoviny. A nyní jsou v pravidelném kontaktu.

„Mluvili jsme spolu i teď. Didier mi gratuloval k přestupu a říkal, že je na mě hrdý,“ prozradil Bony pro Daily Mirror s tím, že mu transfer schválil. „Jeho radám naslouchám. Řekl mi, že Swansea je dobrý tým a hraje atraktivně. V Anglii není moc týmů, které produkují takový fotbal. Myslím, že mi herní styl Swansea bude sedět. Udělal jsem správný krok.“

Bony se ovšem bude muset připravit na to, že od nejdražší posily v historii klubu se budou očekávat góly. Hodně gólů. Toho se však nebojí. „Drogba nastřílel v Premier League spoustu branek. A já doufám, že půjdu v jeho stopách nebo budu ještě lepší,“ pronesl ex-sparťanský forvard.

Předpoklady pro napodobení Drogbovy úspěšné misy zajisté má. Do Anglie přichází poté, co ovládl střelecké tabulky v Nizozemsku. Vsítit 31 branek v 30 zápasech, to je úctyhodný počin.

„Ale budu muset na sobě tvrdě pracovat, protože anglická liga je o úroveň výš. Snad se mi podaří přenést si formu z minulé sezony do Swansea,“ doufá.

Bony už jednu zkušenost s anglickým fotbalem zažil. Jako osmnáctiletého hráče ho před šesti lety testoval Liverpool. Tehdy však kouče Rafaela Beníteze nepřesvědčil. Svou kariéru tak odstartoval naplno až ve Spartě.

Vstoupit do diskuse
0
36. kolo
Články odjinud


Články odjinud