12. ledna 2014 • 17:20

Zase před Arsenalem! City posunul na první místo i Džekův gól

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN 21. KOLA | Fotbalisté Manchesteru City zvítězili na hřišti Newcastlu 2:0 a jako první tým v této sezoně anglické ligy vyhráli šest utkání za sebou. Úřadující vicemistři se dostali do čela tabulky o bod před Chelsea. V pondělní dohrávce je může z prvního místa sesadit Arsenal, který má před sebou zápas na půdě Aston Villy.

Manchester City se dostal do vedení už v osmé minutě zásluhou bývalého teplického útočníka Edina Džeka, který si perfektně naběhl na centr Aleksandra Kolarova.

V 34. minutě domácí tým i fanoušky pořádně rozčílil verdikt sudího Mika Jonese, jenž po konzultaci s asistentem neuznal gól po parádní trefě Cheicka Tiotého z 20 metrů kvůli spornému ofsajdu. V postavení mimo hru sice byli tři hráči United včetně nejvýraznějšího ofsajdu Yoana Gouffrana, ale podle mínění Newcastlu se nezapojoval do hry ani nebránil brankáři Joeu Hartovi ve výhledu.

Vítězství Manchesteru City zvýraznil v nastaveném čase Álvaro Negredo, jenž potvrdil výbornou střeleckou formu pátým gólem v posledních třech zápasech.

Liverpool při vítězství 5:3 na hřišti Stoke šel do vedení už po pěti minutách, kdy si střelu Alyho Cissokha srazil do vlastní branky domácí kapitán Ryan Shawcross. Krátce po půlhodině hry poprvé udeřil Suárez, jenž vystihl nepřesnou malou domů a zvýšil na 2:0. Domácí však ještě do přestávky stihli vyrovnat po gólech Petera Crouche a Charlieho Adama.

Ve druhém poločase nejprve kapitán hostů Steven Gerrard proměnil pokutový kop a za dalších 20 minut se znovu prosadil nejlepší střelec anglické ligy Suárez, který křížnou střelou k tyči zaznamenal 22. trefu v sezoně. Po snížení Jonathana Walterse dal tři minuty před koncem výsledku definitivní podobu Sturridge, který tak oslavil návrat po osmizápasové absenci.

Fotbalisté Manchesteru United už včera odmítli další porážku od Swansea a i bez svých dvou největších dvou opor Rooneyho a Van Persieho zvítězili 2:0. Tým Davida Moyese se tak opět vrátil na vítěznou vlnu, která se mírně zadrhla v posledním ligovém utkání s Tottenhamem. O branky Rudých ďáblů se postarali Antonio Valencia a Danny Welbeck.

Brankář Petr Čech vychytal rekordní 209. čisté konto v dresu Chelsea při výhře 2:0 v Hullu a pomohl fotbalistům londýnského klubu do čela anglické ligy. Český reprezentant se dosud o primát dělil s Peterem Bonettim, který však k této bilanci potřeboval v 60. a 70. letech minulého století o téměř 300 zápasů víc.

Stoke - Liverpool 3:5
Branky: 39. Crouch, 45. Adam, 85. Walters - 32. a 71. Suárez, 5. vlastní Shawcross, 51. Gerrard z pen., 87. Sturridge

20. Cardiff 38 7 9 22 32:74 30

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v Premier League nad Swansea, podobné překvapení jako v FA Cupu nepřipustili

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.