Premier League | Hull píše historii. Zvládl semifinále poháru, o trofej se utká s Arsenalem | iSport.cz
13. dubna 2014 • 19:53

Hull píše historii. Zvládl semifinále poháru, o trofej se utká s Arsenalem

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Pivarník: Už za mě se Limberského životospráva zlepšovala. Co mu řekl po akci?
Kohák s Poborským v Karlos Show: Konkuruje MMA fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Hullu postoupili po výhře 5:3 nad třetiligovým Sheffieldem United do finále Anglického poháru. To si zahrají poprvé v historii. Dosavadním největším pohárovým úspěchem tohoto týmu byl postup do semifinále v roce 1930; tehdy Hull narazil na Arsenal, s kterým se 17. května utká o trofej.Sheffield přitom začal utkání lépe a vedl od 19. minuty zásluhou branky Joseho Baxtera. Ve 42. minutě sice vyrovnal Yannick Sagbo, o dvě minuty později se však tým, kterému v tabulce třetí anglické ligy patří 11. místo, znovu dostal do vedení po gólu Stevena Scougalla.

V druhé půli ale Hull dokázal utkání otočit ve svůj prospěch. Nejprve se prosadil střídající Matty Fryatt, následovali jej Tom Huddlestone a Stephen Quinn, jemuž ke vstřelení branky stačily pouhé tři minuty na hřišti.

V 90. minutě snížil Jamie Murphy, o tři minuty později ale na konečných 5:3 upravil David Meyler. Teprve počtvrté v historii Anglického fotbalového poháru padlo v semifinále osm nebo více branek.

Fotbalisté Hullu přepisují historii klubu, po výhře nad Sheffieldem United postoupili poprvé v historii do finále Anglického poháru
Fotbalisté Hullu přepisují historii klubu, po výhře nad Sheffieldem United postoupili poprvé v historii do finále Anglického poháru

27. kolo
Články odjinud


Články odjinud