Kalasův další skvělý zápas! Chci být legendou Chelsea, hlásí | iSport.cz
12. května 2014 • 04:58

Kalasův další skvělý zápas! Chci být legendou Chelsea, hlásí

Autor:
TOP VIDEA
Jágr do Havířova přijel vlakem a hrál v nové helmě. Ta stará se mi rozbila, smál se Jágr do Havířova přijel vlakem a hrál v nové helmě. Ta stará se mi rozbila, smál se
Brzké střídání Kangy? Nedržel prostor, vysvětlil Ščasný a dodal: Miloševič už stejný gól nedá Brzké střídání Kangy? Nedržel prostor, vysvětlil Ščasný a dodal: Miloševič už stejný gól nedá
VŠECHNA VIDEA ZDE

Závěr sezony je pro Tomáše Kalase pohádkový. Trenér José Mourinho ho nasadil do dvou ligových zápasů, ve kterých podal skvělý výkon. Včera pomohl Chelsea k vítězství 2:1 na hřišti Cardiffu. Ba co víc – fanoušci londýnského klubu si ho zamilovali. Může být náhradou za legendárního Johna Terryho, jak tvrdí? Český obránce to nevylučuje. „Chci být jako on!“ má jasno.Ta otázka britských žurnalistů byla na místě: Myslíte si, že můžete v následujících letech nahradit Johna Terryho? Odpověď si Tomáš Kalas promyslel a snažil se zůstat skromný.

„Když řeknu ANO, bude to znít namyšleně. Když řeknu NE, bude to vypadat, že postrádám sebevědomí. Takže je to někde mezi,“ usmál se 20letý obránce. Druhých dechem však dodal, že se zdravým sebevědomím to dokázat může. „Kdybych si nevěřil, že mohu hrát od začátku nebo nastoupit na hřiště jako střídající hráč, tak tady nemám co dělat,“ odvětil Kalas.

Že zvládne velké zápasy, dokázal už ve dvou případech. Solidními výkony na sebe upozornil v těžkém utkání s Liverpoolem (2:0) i včera proti Cardiffu (2:1). Trenéru Mourinhovi ukázal, že už není pouhým hráčem pro lavičku náhradníků.

Tomáš Kalas a Cesar AzpilicuetaTomáš Kalas a Cesar Azpilicueta
„Když mi bylo sedmnáct, byl jsem šťastný, že můžu trénovat s prvním týmem. Ale teď je úroveň mých schopností vyšší. V Arnhemu jsem si zvykl hrát pravidelně, odehrál jsem tam 63 zápasů v řadě,“ vysvětluje Kalas, jenž v příštích týdnech bude s Mourinhem řešit svou budoucnost.

Pravděpodobně mu řekne, že chce v Chelsea zůstat, ale rád by odehrál v následující sezoně větší počet zápasů než letos.

„Musíme si vyjasnit, jestli zůstanu, nebo půjdu hrát jinam a vrátím se zkušenější. Ale od chvíle, co jsem v Chelsea, sním o tom, že tady budu stejně dlouho jako John Terry a stanu se legendou klubu,“ přiznal.

Právě Terry je Kalasovým učitelem. Už jako malý kluk sledoval všechny zápasy Chelsea jen kvůli němu. „Jak hlavičkoval, jak četl hru, jeho zkušenosti… Obdivoval jsem na něm všechno. John byl mým vzorem,“ prozradil český reprezentant.

Tomáš Kalas se raduje s branky Chelsea společně s Ashleym Colem a střelcem Willianem v zápase s Liverpoolem.
Tomáš Kalas se raduje s branky Chelsea společně s Ashleym Colem a střelcem Willianem v zápase s Liverpoolem.

Témata:  sport, fotbal, kalas, chelsea, Terry
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud