Bude hrát Suárez v Kosovu? Tady trest FIFA neplatí, hlásí zájemce | iSport.cz
30. června 2014 • 15:30

Bude hrát Suárez v Kosovu? Tady trest FIFA neplatí, hlásí zájemce

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Potrestanému útočníkovi Luisi Suárezovi byl nabídnut fotbalový azyl v Kosovu. Během čtyřměsíčního zákazu, který mu napařila disciplinární komise FIFA za kousnutí Giorgia Chielliniho, by mohl působit v neznámém celku Hajvalia. Jeho ředitel upozornil, že Kosovo není součástí FIFA, takže veškeré tresty v tamější lize neplatí.Kvůli trestu nesmí Suárez nejen hrát fotbalové zápasy do listopadu, ale také trénovat s týmem Liverpoolu ani nijak využívat prostory klubového tréninkového centra. Zakázaný má i vstup na stadiony. Následující čtyři měsíce bude zcela odříznut od fotbalu, tedy pokud nekývne na překvapivou nabídku z Kosova.

„Tady může hrát, protože ještě nejsme součástí FIFA. Do Liverpoolu určitě pošleme nabídku,“ hlásí ředitel Hajvalii Xhavit Pacolli v kosovském deníku Sport Plus.

Luis Suárez se svými ratolestmi po návratu z Brazílie domů do Uruguaye
Luis Suárez se svými ratolestmi po návratu z Brazílie domů do Uruguaye

Anglickému klubu je ochoten zaplatit za čtyřměsíční hostování 30 tisíc eur (823 tisíc korun) a Suárezovi vyplácet každý měsíc až 1500 eur (41 tisíc korun). „To je maximum, co můžeme nabídnout,“ řekl Pacolli.

Jistě, hvězdný útočník je zvyklý na jiné podmínky, v Liverpoolu si podle britských médií přijde na 27,5 milionu korun za měsíc. Což je v porovnání s nabízenými 41 tisíci obrovský rozdíl. Nicméně nikdo jiný mu momentálně nemůže nabídnout šanci hrát ostré zápasy.

„Možná mu to bude znít směšně. Ale to je všechno, co můžeme udělat. Jestliže je ochotný přijít a hrát za nás, je tady vítán. Bylo by to pro něj ideální řešení,“ dodal představitel klubu Hajvalia.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

27. kolo
Články odjinud


Články odjinud