Spolupráce United s Nike končí. Adidas vyplatí klubu 26 miliard

spo
Anglie - Premier League
Začít diskusi (0)

Po dlouhých třinácti letech skončí spolupráce mezi Manchesterem United a výrobcem sportovního oblečení společností Nike. Sponzorem klubu bude do konce této sezony, pak ji vystřídá pravděpodobně konkurenční Adidas.

V oficiální zprávě Nike uvedl, že "každé partnerství s klubem nebo asociací musí být prospěšné pro obě strany". Podmínky, které však navrhoval Manchester United k prodloužení spolupráce, jsou pro akcionáře společnosti neakceptovatelné.

Nové dresy Manchesteru United pro novou sezonu.Nové dresy Manchesteru United pro novou sezonu. • Nike"Byli jsme hrdým partnerem klubu posledních dvanáct let a budeme až do konce této sezony," zakončil Nike.

Tím "vyklízí pole" pro konkureční firmu Adidas, která usiluje o spolupráci se slavným klubem už dlouho. Prý je dokonce ochotna vyplatit klubu až 750 milionů liber za více než 10 let spolupráce. V přepočtu jde o neuvěřitelných 26 miliard korun!

Nike odradila právě suma, kterou vedení Manchesteru United za sponzorství požaduje. Podle britského tisku si chtělo nárokovat kolem 60 milionů liber za rok. Přitom za sezonu 2012-13 United vyinkasovali od Nike 38 milionů liber, včetně podílu na zisku z prodeje dresů a suvenýrů po celém světě.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů