8. listopadu 2014 • 17:24

Mourinho už myslí na titul. Ale Chelsea odpustili penaltu, zuří Rodgers

Autor: pta
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Mají za sebou 11 kol, ještě je čeká 27 utkání. Ale trenér Chelsea José Mourinho po vítězství 2:1 v Liverpoolu už nahlas mluví o tom, že jeho tým má sílu, aby před sebe do konce sezony nikoho nepustil. „Máme velkou šanci titul získat, i když s námi stále mohou soutěžit Arsenal, Manchester City, Manchester United a Southampton,“ zúžil seznam možných konkurentů.

Hosté: 14. Cahill, 67. D. Costa

Domácí: Mignolet – Johnson, Škrtel, Lovren, A. Moreno – Gerrard (C), Can (70. Allen) – Henderson, Coutinho (70. Borini), Sterling – Balotelli (79. Lambert).

Hosté: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Matić, Fàbregas – Ramires (54. Willian), Oscar, E. Hazard (90+5. Luís) – D. Costa (90. Drogba).

Domácí: Jones, Touré, Lallana, Lucas Leiva, Allen, Lambert, Borini

Hosté: Čech, Luís, Zouma, Mikel, Willian, Rémy, Drogba

Domácí: Sterling, Balotelli

Hosté: Ivanović, Matić, Oscar, D. Costa, Courtois

Anthony Taylor – S. Child, G. Beswick

Anfield Road, Liverpool

Také v Liverpoolu působila Chelsea velmi sebevědomě, ačkoliv od 9. minuty prohrávala po trefě Emre Cana. Po gólech Cahilla a Costy se však dočkal suverénní lídr deváté výhry v tomto ročníku Premier League.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Chelsea 1:2

„Ve druhém poločasu jsme ukázali něco nového. I když jsme na Anfield Road hráli 1:1, nebrali jsme to jako drobrý výsledek a šli jsme dál za výhrou. Necítil jsem obvyklý tlak, jaký jsem tady zažíval dřív, protože můj tým si počínal prostě fantasticky," neskrýval Mourinho nadšení.

Naopak Liverpool má opačné starosti. Na začátku sezony se trápí a největší letní posila Mario Balotelli stále čeká na svůj první gól v anglické lize od přestupu z AC Milán. Přesto si podle trenéra Brendana Rodgerse zasloužil jeho tým lepší výsledek.

I opakované záběry prokázaly, že první gól Chelsea byl uznán sudími správně

Nejvíc rozhořčení na domácí straně vzbudila situace v 88. minutě, kdy kapitán Steven Gerrard trefil Cahillovu ruku v pokutovém území. „Hodně jsme dřeli, ale v takovém zápase prostě potřebujete mít na své straně rozhodnutí, která jsou zřejmá. A tohle byla jasná, prostě jasná penalta,“ komentoval sporný okamžik.

Nepřehledně vypadala na první pohled i situace u prvního gólu Chelsea, kdy Cahillovu dorážku zachytil brankář Mignolet. Jak záhy ukázalo Jestřábí oko, míč už přešel celým objemem čáru.