Premier League | Jaký přestup? Čech mi kvůli odchodu na dveře neklepe, říká Mourinho | iSport.cz
21. listopadu 2014 • 16:18

Jaký přestup? Čech mi kvůli odchodu na dveře neklepe, říká Mourinho

Autor: iSport.cz, ČTK
Petr Čech s koučem Chelsea José Mourinhem na tiskové konferenci před duelem ligy mistrů v Istanbulu v sezoně 2013/14
TOP VIDEA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér fotbalistů Chelsea José Mourinho opět odmítl, že by měl na stole nabídku na přestup českého brankáře Petra Čecha. Britský tisk spekuluje o tom, že o reprezentačního gólmana, který v klubu přišel o post jedničky, projevil zájem konkurenční Arsenal a údajně se s Chelsea dohodl i na výši odstupného.„Nemáme žádnou nabídku od ostatních klubů na přestup Petra Čecha," řekl Mourinho na dnešní tiskové konferenci. Čech podle něj nepožadoval, aby mu Chelsea umožnila odejít.

„Ani jednou mi nezabouchal na dveře, že by chtěl přijmout jinou nabídku. Má u nás platnou smlouvu a je to fantastický profesionál," dodal portugalský kouč.¨

Mourinho už v minulosti odmítal, že by Čecha v zimě uvolnil, i když se v médiích objevovaly spekulace o zájmu Paris St. Germain, Monaka, AS Řím, Realu Madrid a dalších klubů. Naposledy britský bulvární tisk přišel s informací, že o Čecha vážně stojí Arsenal a s Chelsea se dohodl na přestupu českého gólmana za sedm milionů liber (242 milionů korun).

Na jakém mickeymousovském webu či blogu že to psali?" reagoval ironicky Mourinho. „Podobné 'zaručené' informace se objevují teď každý den, každou minutu a každou sekundu. Nevím, kam na ty informace chodí," dodal.

Vyjádření Viktora Koláře, hráčského agenta Petra Čecha:

„Ve fotbale nelze nikdy nic zcela vyloučit, pokud si však dáte dohromady fakta a spojíte je s Petrovými ambicemi coby top světového brankáře, příliš mnoho variant nezbývá. Připočtete-li k tomu aktuálně nízkou potřebu těchto několika málo klubů řešit brankařský post, zvláště pak v zimním přestupovém období, vyjde vám z toho, že šance na přestup v nejbližších týdnech a měsících příliš vysoká není.“

Dvaatřicetiletý Čech působí v Chelsea od roku 2004 a deset let byl brankářskou jedničkou. Situace se změnila letním příchodem mladého Belgičana Thibauta Courtoise z hostování v Atléticu Madrid.Plzeňský rodák převážně vysedává na lavičce, do akce se dostal pouze jako střídající hráč v jednom utkání Premier League a po dvou zápasech odchytal v Ligovém poháru a v Lize mistrů.

Minulý týden na reprezentačním srazu Čech uvedl, že vzhledem k tomu, že má v Chelsea smlouvu do roku 2016, závisí jeho případný přestup čistě na klubu. „Znám postoj klubu, takže to neřeším. Vím, že mě nikam nepustí, proto jsem tam, kde jsem," řekl.

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud