SESTŘIHY: Matova paráda složila Liverpool, vyhrála i Chelsea

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN 30. KOLA PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 30. kole anglické ligy West Bromwich 3:0 a alespoň trochu si spravili chuť po vyřazení z Ligy mistrů a dvou ligových porážkách z předchozích tří kol. Premiérovým gólem v dresu City k tomu přispěl exsparťanský útočník Wilfried Bony. Manchester udržel druhé místo před dotírajícím Arsenalem, který vyhrál 2:1 v Newcastlu, a přiblížil se na rozdíl tří bodů k vedoucí Chelsea. Ta má ale dva zápasy k dobru. V nedělním trháku vyhrál Manchester United na půdě Liverpoolu 2:1. Chelsea porazila Hull a Everton si poradil s QPR.

Bony byl hlavní postavou zápasu City. Vše začal hned v druhé minutě, kdy ho v samostatném úniku fauloval Dawson. Rozhodčí Neil Swarbick si však obránce popletl se spoluhráčem McAuleym a červenou kartu udělil špatnému hráči.

Manchester City měl od té doby jasnou převahu a v 27. minutě ji potvrdil právě bývalý sparťanský útočník pohotovou dorážkou sražené střely Kompanyho. Ještě do poločasu přidal druhý gól domácího týmu Fernando.

I druhý poločas byl jasně v režii Citizens, míč drželi téměř osmdesát procent času celého utkání a celkem si připsali 43 střel. Hosty od dalších inkasovaných gólů dlouho držely zákroky brankáře Myhilla a také porce štěstí, protože aktivní Bony a také Agüero trefili brankovou konstrukci. Na druhé straně mířil do břevna Berahino. Konečnou podobu výsledku dal David Silva, který chytře tečoval střelu Jovetiče.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - West Bromwich 3:0

Mata sestřelil Liverpool

Manchester United porazil v nedělním šlágru Liverpool na jeho hřišti 2:1 a udrželi čtvrté místo. Dva góly vstřelil Mata. Domácí záložník Gerrard byl vyloučen po necelé minutě na hřišti.

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney nastoupil k 400. utkání v anglické Premier League a už ve 14. minutě se mohl radovat z vedení svého týmu. Herrera poslal povedenou přihrávku do běhu Matovi a španělský záložník nezaváhal. V 35. minutě mohli domácí vyrovnat, Sturridge předložil míč v pokutovém území Lallanovi, ten však minul.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Manchester United 1:2

Do druhého poločasu nastoupil za Lallanu Gerrard, neodehrál však ani minutu a dostal červenou kartu za faul na Herreru ve středu hřiště. Přesilovku využili "Rudí ďáblové" v 59. minutě. Střídající Di María poslal vzdušný pas do vápna Matovi a ten akrobatickým způsobem vstřelil sedmý gól v sezoně.

I v deseti se Liverpool dostal alespoň ke zkorigování stavu a Sturridge prokázal, že se mu proti United daří. Ve čtyřech vzájemných zápasech v lize, k nimž nastoupil, vstřelil tři branky.

Ve čtvrté minutě nastavení mohl jubilant Rooney skórovat z penalty, jeho pokus však gólman Mignolet zneškodnil. Liverpool přesto nedosáhl poprvé po třinácti ligových zápasech na body.

Chelsea ztratila náskok, přesto Hull porazila

Chelsea se povedl vstup do utkání na hřišti Hullu a po devíti minutách vedla už 2:0 zásluhou Hazarda a Costy, který si připsal 20. soutěžní branku v dresu "Blues".

SESTŘIH Premier League: Hull - Chelsea 2:3

O dvoubrankový náskok hosté ale rychle přišli. Ve 26. minutě snížil po Robertsonově přízemní přihrávce do šestnáctky Elmohamady, o 74 sekund později vyrovnal po chybě gólmana Courtoise Hernández.

V polovině druhého poločasu belgický brankář hosty podržel, když zneškodnil hned tři šance. O výhře vedoucího celku tabulky rozhodl střídající Rémy, jenž se prosadil po dvou minutách na hřišti.

Everton uspěl na trávníku Queens Park Rangers a po výhře 2:1 se posunul na 13. místo. Předposlední QPR prohrálo posledních pět zápasů.

SESTŘIH Premier League: QPR - Everton 1:2

Arsenal zvítězil nad Newcastlem

Zvítězily také další týmy z čela tabulky. O výhru Arsenalu se na půdě Newcastlu postaral dvěma góly kanonýr Olivier Giroud. Francouzský útočník zaznamenal obě trefy v první půli, nejprve po centru z přímého kopu, poté z rohu. Kanonýři se ze standardních situací v této sezoně trefili již sedmnáctkrát, nejvíce ze všech týmů Premier League.

Po přestávce byl sice Newcastle lepším týmem, ale zásluhou Sissoka se mu podařilo jen snížit a Arsenal díky dobrému výkonu brankáře Ospiny vedení udržel. Český reprezentant Tomáš Rosický vracející se po nemoci odehrál závěrečných dvacet minut.

SESTŘIH Premier League: Newcastle - Arsenal 1:2

Tottenham přestřílel Leicester

Naději na umístění v první čtyřce si nadále drží Tottenham a Southampton. Kohouti přestříleli v divokém zápase poslední Leicester 4:3. Hattrickem londýnskému týmu pomohl kanonýr Harry Kane, který se díky tomu dostal na čelo tabulky střelců s devatenácti góly. Oslavil tak premiérovou pozvánku do anglické reprezentace.

Southampton porazil Burnley, které podobně jako Leicester zůstává v sestupovém pásmu. To tak stále okupují všichni tři nováčci letošní sezony Premier League.

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Leicester 4:3