19. ledna 2016 • 04:30

Čech straší soupeře, Terry měl pravdu. Kolik bodů už Arsenalu přinesl?

Autor: pod, kah
0
  • Brankář Arsenalu Petr Čech slaví vítězství nad Chelsea v anglickém SuperpoháruBrankář Arsenalu Petr Čech slaví vítězství nad Chelsea v anglickém SuperpoháruFOTO: Martin Sekanina

Další nula, další hutná várka komplimentů. A další krok ke splnění odvážné předsezonní predikce Johna Terryho. Podle kapitána Chelsea je brankář Petr Čech schopen získat pro své týmy za sezonu 12 až 15 extra bodů. Po dvaadvaceti kolech to vypadá, že měl správný odhad. Podívejte se na klíčové Čechovy zápasy a na to, kolik bodů navíc už Arsenalu přinesl.

• Arsenal - West Ham 0:2 (1. kolo)

Čechova bilance: - 1 bod

Hororový začátek. V prvním zápase Premier League Petr Čech slova Johna Terryho nepotvrdil, právě naopak. Dostal dva góly po dvou hrubkách a svému týmu tak naopak jeden bod vzal.

2400389:gallery:true:true

• Arsenal - Liverpool 0:0 (3. kolo)

Čechova bilance: + 1 bod

Úžasnými zákroky Arsenal zachránil, domácí totiž mohli v prvním poločase prohrávat klidně o dvě branky. Nestalo se, Čech byl proti. Londýnský klub tak díky němu nedostal gól a přestože ani žádný nedal, připsal si alespoň bod.

2413009:gallery:true:true

• Arsenal - Everton 2:1 (10. kolo)

Čechova bilance: + 2 body

Arsenal vedl pohodlně 2:0, ale nakonec se o tři body hodně strachoval. Everton totiž snížil a byl velmi blízko vyrovnání. V samotném závěru se hostující hráč řítil sám na Čecha, ten ho ale perfektně vychytal a nedopustil tak ztrátu dvou bodů.

2466925:gallery:true:true

• Arsenal - Tottenham 1:1 (12. kolo)

Čechova bilance: + 1 bod

V prestižním duelu s nenáviděným sousedem nehrál Arsenal vůbec dobře, Tottenham se dostal do vedení a právě Petr Čech poté zabránil tomu, aby bylo více než jednobrankové. Díky tomu stačil Arsenalu jeden gól a měl bod.

2482942:gallery:true:true

• Norwich - Arsenal 1:1 (14. kolo)

Favorit vedl 1:0, ale pak se všechno pokazilo. Norwich srovnal z ojedinělé akce na 1:1 a Arsenal byl najednou horším týmem. V 70. minutě pak mohli jít domácí do vedení, Čech ale parádně zabránil možnému vlastnímu gólu a uchoval alespoň bod.

2509571:gallery:true:true

• Arsenal - Sunderland 3:1 (15. kolo)

Přestože hrál Arsenal doma proti outsiderovi, Čech musel ukázat své umění. Hned po necelých čtyřech minutách zneškodnil samostatný únik a i poté předvedl výborné zákroky. I díky tomu mohli domácí přidat do otevřené obrany hostů v nastavení pojistku a vyhráli 3:1.

2516439:gallery:true:true

• Arsenal - Newcastle 1:0 (20. kolo)

Na Arsenal přijel další tým bojující o záchranu a znovu přichystal domácímu favoritovi pořádné trable. A nebýt Petra Čecha, těžko by nakonec mohli „Kanonýři“ slavit hubenou výhru 1:0 a důležité tři body.

2547174:gallery:true:true

• Stoke - Arsenal 0:0 (22. kolo)

Arsenal sice na nepříjemné půdě Stoke opět nevyhrál, bod ale tentokrát musel brát všemi deseti. Kdyby Čech nepředvedl hned čtyři výborné zákroky, odjel by s nulou.

2562966:gallery:true:true