SESTŘIHY: Chelsea chybí k titulu jediná výhra, Arsenal zdolal United

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Manchesteru United po 25 zápasech v anglické lize prohráli. Ve šlágru 36. kola Premier League podlehli 0:2 na hřišti Arsenalu, za který chytal Petr Čech. Vedoucí Chelsea v pondělní dohrávce bez problémů zdolala Middlesbrough 3:0 a poslala ho do druhé ligy. Londýnskému týmu chybí jedno vítězství k zisku titulu. Hráči West Hamu ukončili v anglické lize devítizápasovou vítěznou sérii Tottenhamu. Spurs na domácím hřišti porazili 1:0 a výrazně londýnskému rivalovi zkomplikovali vyhlídky na titul. Tottenham ztrácí na vedoucí Chelsea už sedm bodů. Na čtvrtém místě je po totálním rozebrání Crystal Palace 5:0 Manchester City. Liverpool svůj zápas nezvládl, doma se Southamptonem jen remizoval 0:0.

Hosté:

Domácí: Courtois – Azpilicueta, Luiz (84. Terry), Cahill (C) – Moses, Fàbregas, Matić, Alonso – Pedro (81. Chalobah), E. Hazard (72. Willian) – D. Costa.

Hosté: Guzan – Fábio, Chambers, B. Gibson (C), Friend – de Roon, Clayton, Forshaw (57. Leadbitter) – Traoré (57. Bamford), Negredo (83. Gestede), Downing.

Domácí: Begović, Zouma, Aké, Loftus-Cheek, Willian, Terry, Chalobah

Hosté: Konstantopoulos, Espinosa, Leadbitter, Barragán, Bamford, Guedioura, Gestede

Hosté: Fábio, Bamford

Craig Pawson – Adrian Holmes, Simon Long

Stamford Bridge, London

41 500 diváků

Londýnský tým má tři kola před koncem v čele tabulky sedmibodový náskok před druhým Tottenhamem, a pokud v pátek zvítězí na hřišti West Bromwiche, získá po roční odmlce mistrovský titul.

Svěřenci trenéra Antonia Conteho potvrdili svou převahu dvěma podobnými góly v prvním poločase. Obloučku za obranu hostů od Cesca Fábregase využil nejprve ve 23. minutě Diego Costa a dvacátým ligovým gólem v sezoně otevřel skóre. O jedenáct minut později po dalším centru do vápna od Césara Azpilicuety zvýšil Marcos Alonso.

V druhém poločase v 65. minutě po Fábregasově nahrávce pečetil vítězství favorita po zpracování hrudí Nemanja Martič. Middlesbrough se loučí s Premier League po jedné sezoně a napodobí své rivaly ze Sunderlandu, kteří sestoupili už v dubnu.

Hosté:

Domácí: Čech – Holding, Koscielny, Monreal – Oxlade-Chamberlain (84. Bellerín), Xhaka (76. Coquelin), Ramsey, Gibbs – Özil, Alexis Sánchez – Welbeck (84. Giroud).

Hosté: de Gea – Tuanzebe, P. Jones, Smalling, Darmian – Carrick, A. Herrera (63. Rashford) – Mchitarjan (60. Lingard), Mata (84. McTominay), Martial – Rooney.

Domácí: Ospina, Bellerín, Gabriel, Iwobi, Coquelin, Giroud, Walcott

Hosté: Romero, Blind, Bailly, Lingard, Pogba, McTominay, Rashford

Domácí: Koscielny

Emirates Stadium, London

V páté minutě duelu Arsenal - Manchester United hostující Martial poprvé ohrozil Čecha, bývalý reprezentační gólman ale zasáhl včas. Na druhé straně se po chvíli zaskvěl po Ramseyho přízemní střele De Gea. V 31. minutě vyrazil španělský brankář také střelu Oxladea-Chamberlaina. Hned vzápětí zaváhal domácí obránce Holding, Rooney ale tváří v tvář Čecha nepřekonal.

Devět minut po přestávce vyslal z delší vzdálenosti záložník Xhaka střelu, jejíž směr zády změnil Herrera a De Gea už nestihl zareagovat. Tři minuty nato po Oxlade-Chamberlainově centru zprava přesně zakončil hlavou proti svému bývalému zaměstnavateli Welbeck. Arsenal na šestém místě ztrácí na páté United dva body a má zápas k dobru.

Southampton FC

Domácí: Mignolet – Clyne, Matip, Lovren, Milner (C) – Lucas Leiva (69. Lallana), Wijnaldum (87. Grujić), Can – Firmino, Origi (69. Sturridge), Coutinho.

Hosté: Forster – Soares, Stephens, Jošida, Bertrand – Ward-Prowse, Romeu, S. Davis (C) – Tadić, Gabbiadini (69. S. Long), Boufal (60. Redmond).

Domácí: Karius, Moreno, Alexander-Arnold, Klavan, Grujić, Lallana, Sturridge

Hosté: Hassen, Cáceres, Pied, Redmond, Højbjerg, Long, Rodriguez

Domácí: Lovren

Hosté: Soares, Bertrand

Bobby Madley – Adam Nunn, Peter Kirkup

Anfield Road, Liverpool

Na stadionu Anfield dlouho nebyly k vidění žádné větší šance, až v 64. minutě odpískal rozhodčí Madley pokutový kop pro domácí po Stephensově hře rukou. Gólman Forster ale Milnerův pokus chytil. Kapitán Liverpoolu neproměnil v lize penaltu poprvé od listopadu 2009, kdy ještě působil v Aston Ville.

V úplném závěru mel šanci střídající Grujič, ani on ale Forstera nepřekonal. Klopp tak stále čeká na první výhru v Premier League nad Southamptonem.

Hosté:

Domácí: Adrián – Collins, Reid, Fonte – Byram, Noble (C), Kouyaté, Cresswell – Lanzini (90+3. E. Fernandes), A. Ayew (84. Snodgrass) – Calleri (89. A. Fletcher).

Hosté: Lloris (C) – Dier, Alderweireld, Vertonghen (67. Dembélé) – Walker (80. Trippier), Wanyama (73. V. Janssen), Eriksen, Davies – Alli, Son Heung-min – Kane.

Domácí: Randolph, Nordtveit, Rice, Fernandes, Feghouli, Snodgrass, Fletcher

Hosté: Vorm, Trippier, Wimmer, Dembélé, Sissoko, N'Koudou, Janssen

Domácí: Noble, Reid, Lanzini, Byram

Hosté: Walker, Trippier

Anthony Taylor

Olympijský stadion, Londýn

West Ham naplno bodoval po třech remízách a definitivně si zajistil účast v Premier League i pro příští sezonu. Postaral se o to v 65. minutě argentinský útočník Manuel Lanzini.

Hosté:

Domácí: Caballero – Fernandinho, Kompany (C), Otamendi, Clichy – Y. Touré – Sterling, De Bruyne, Silva (68. Zabaleta), Sané (84. Navas) – Jesus (85. Iheanacho).

Hosté: Hennessey – J. Ward, Kelly (77. Delaney), van Aanholt, Schlupp – McArthur, Milivojević (67. Flamini), Puncheon (C) – Zaha, Ch. Benteke, Townsend (56. Čung-Jong).

Domácí: Gunn, Zabaleta, Sagna, Fernando, Kolarov, Navas, Iheanacho

Hosté: Speroni, Flamini, Rémy, Campbell, Čung-Jong, Sako, Delaney

Domácí: Kompany

Hosté: Kelly, Milivojević, Delaney

M. Oliver – J. Collin, E. Smart

Etihad Stadium, Manchester

Vítězný gól dal už ve druhé minutě David Silva. Svěřenci Pepa Guardioly se dostali na třetí místo o skóre před Liverpool a zůstávají ve hře o přímý postup do Ligy mistrů. Trefili se i Vincent Kompany, Kevin De Bruyne, Raheem Sterling a v nastaveném čase pečetil na 5:0 Nicolas Otamendi.

Hosté:

Domácí: Schmeichel (C) – Simpson, Benalouane, Huth, Fuchs – Mahrez (78. Gray), Ndidi, Drinkwater (67. A. King), Albrighton – Okazaki (63. Slimani), Vardy.

Hosté: Gomes (C) – Prödl, Mariappa, Kabasele (72. Zúñiga) – N. Amrabat, Cleverley, Doucouré, Capoue (67. Deeney), Janmaat – Okaka, Niang (84. Pereira).

Domácí: King, Musa, Chilwell, Amartey, Gray, Slimani, Zieler

Hosté: Behrami, Deeney, Success, Pantilimon, Zúñiga, Eleftheriou, Pereira

East – Lennard, McDonough

King Power Stadium, Leicester

Leicester si doma poradil s Watfordem 3:0. Druhý gól domácích vstřelil Rijád Mahriz, který zároveň oslavil stý zápas v Premier league, což se mu povedlo jako prvnímu Alžířanovi. Další branky si připsali Ndidi a Albrighton. Leicester si připsal pátou domácí výhru v řadě, což se mu naposledy podařilo před 23 lety.

Hosté: 69. Jones, 90+3. Defoe

Domácí: Jakupović – Elmohamady (86. Goebel Evandro), Ranocchia, Maguire (C), Robertson – Marković (66. Huddlestone), N'Diaye (78. Mbokani), Clucas, Grosicki – A. Hernández, Niasse.

Hosté: Pickford – Jones, L. Koné, O'Shea (C), Manquillo – N'Dong, Denayer, Honeyman (80. Seb. Larsson) – Borini, Defoe, Anichebe.

Domácí: Marshall, Evandro, Henriksen, Huddlestone, Maloney, Mbokani, Dawson

Hosté: Djilobodji, Gooch, Love, Khazri, Larsson, Mannone, Rodwell

Domácí: Clucas, Grosicki, Elmohamady

Hosté: Anichebe

Swarbrick – Hatzidakis, Wilkes

KC Stadium, Hull

O výsledku zápasu mezi Hullem a Sunderlandem rozhodl v 69. minutě přesnou hlavičkou po rohovém kopu Billy Jones, druhý gól přidal v nastavení Defoe. Trenér Hullu Marco Silva prohrál domácí ligové utkání poprvé od 30. března 2014, kdy podlehl ještě na lavičce portugalského Estorilu 0:1 Riu Ave. Sunderland naopak přerušil destizápasovou šňůru bez výhry.

Stoke City

Domácí: 62. Stanislas, 81. Shawcross (vl.)

Hosté: 33. Mousset (vl.), 73. Diouf

Domácí: Boruc – A. Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – L. Cook, Arter – J. King, Mousset (58. Fraser), Stanislas (72. Gradel) – Pugh (79. Ibe).

Hosté: Butland – Johnson, Shawcross (C), Martins Indi, Muniesa – Cameron, Whelan – Shaqiri, Allen, Arnautović (89. Pieters) – Diouf (78. Walters).

Hosté: 66. Rondón, 78. C. Dawson

Domácí: Heaton – Lowton, K. Long, Tarkowski, S. Ward – Boyd (83. Brady), A. Westwood, Hendrick, Arfield (83. Gudmundsson) – Vokes, Barnes (79. Gray).

Hosté: Foster – C. Dawson, McAuley, J. Evans (51. Nyom), M. Wilson (88. Yacob) – Field (54. J. Morrison), Livermore – McClean, D. Fletcher, Brunt – Rondón.

Hosté:

Domácí: Fabiański – Naughton, F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Ki Song-jung (75. Fer), Britton (C) (73. Cork), T. Carroll – G. Sigurdsson – J. Ayew, F. Llorente (88. Bastón).

Hosté: Stekelenburg – Holgate (78. Kenny), Jagielka (C), A. Williams, Baines – Gueye, Barry (65. E. Valencia), Davies – Calvert-Lewin (46. Barkley), R. Lukaku, Mirallas.

Domácí: Amat, Bastón, Cork, Fer, Kingsley, Narsingh, Nordfeldt

Hosté: Barkley, Kenny, Lookman, Pennington, Robles, Valencia, Williams

M. Atkinson

Liberty Stadium, Swansea

20 827 diváků

Zaváhání Hullu využili fotbalisté Swansea, kteří na svém stadionu porazili zásluhou Llorenteho gólu z prvního poločasu Everton 1:0. Pro Llorenteho to byl už sedmý zásah v sezoně hlavou, nikdo jiný v soutěži jich nemá více. Velšský celek se dostal mimo sestupové pozice na 17. místo. Everton nedokázal skórovat tři ligové zápasy za sebou poprvé od roku 2006, v tabulce zůstává sedmý.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Everton 1:0