Chelsea se zlobí na video: Žlutá místo penalty. Měli ji ohlásit, zuřil Conte | iSport.cz
18. ledna 2018 • 14:11

Chelsea se zlobí na video: Žlutá místo penalty. Měli ji ohlásit, zuřil Conte

Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal
Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout

Měli k dispozici videorozhodčího, přesto nepomohl. Třetí kolo FA Cupu bylo pro Chelsea pořádné drama. Druholigový Norwich sice svěřenci Antonia Conteho nakonec porazili 2:1 (5:3 po penaltovém rozstřelu), ale po zápase se řešily především nafilmované pády a nenařízení pokutového kopu ve prospěch domácíh.

Tři pády - tři žluté karty. Sudí Graham Scott neměl s hráči Chelsea v odvetném pohárovém utkání s Norwichem slitování. Jenže zatímco v případě španělského dua Pedro, Morata udělil napomenutí správně, u zákroku na Williana se upískl.

Ačkoliv měl možnost využít rady od videorozhodčího, faul na brazilského záložníka přešel s dojmem, že se jedná o simulování a ještě mu udělil žlutou kartu. Situaci nepomohl ani Mike Jones, který u videa seděl. Přitom se experti BBC shodli na tom, že se měla kopat penalta.

„Zatímco v zápase Leicesteru zafungovalo video perfektně, nyní se ukázalo, že zas tak skvělé nebude. I proto mám velké obavy,“ pronesl Alan Shearer, bývalý anglický reprezentant.

„Sudí to prostě přešel a nechal hru dál plynout. Pokud chceme využívat video technologii, je důležité, aby rozhodčí vyčkali, především když se jedná o takovou nepřesnou situaci,“ řekl trenér Chelsea Antonio Conte.

„Chyba však nebyla na straně rozhodčího na hřišti, ale toho u videa. Měl svého kolegu kontaktovat a říct mu, jak by se měl rozhodnout,“ pokračoval Conte.

Nafilmované pády Pedra a v nastaveném čase Moraty, kvůli kterým byli obra hráči vyloučeni, však italský kouč odsoudil. „Oba dva jasné simulování a zasloužené žluté karty,“ nezastíral.

Pedro přihrál pád v prvním poločase, v prodloužení pak vyfasoval druhé napomenutí za nebezpečný skluz. Krátce po něm obdržel žlutou za filmování i Morata, jemuž se verdikt sudího nelíbil a za protesty viděl druhou.

I přes divoký průběh zápasu, když  vyrovnávací branka hostů padla ve čtvrté minutě nastavení, Chelsea nakonec vyhrála po penaltovém rozstřelu a v další fázi vyzve Newcastle.

Álvaro Morata obdržel žlutou kartu za simulování, druhou za protesty a byl vyloučen

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY