18. ledna 2018 • 14:11

Chelsea se zlobí na video: Žlutá místo penalty. Měli ji ohlásit, zuřil Conte

RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů? RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?
Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz

Měli k dispozici videorozhodčího, přesto nepomohl. Třetí kolo FA Cupu bylo pro Chelsea pořádné drama. Druholigový Norwich sice svěřenci Antonia Conteho nakonec porazili 2:1 (5:3 po penaltovém rozstřelu), ale po zápase se řešily především nafilmované pády a nenařízení pokutového kopu ve prospěch domácíh.

digi tv

Tři pády - tři žluté karty. Sudí Graham Scott neměl s hráči Chelsea v odvetném pohárovém utkání s Norwichem slitování. Jenže zatímco v případě španělského dua Pedro, Morata udělil napomenutí správně, u zákroku na Williana se upískl.

Ačkoliv měl možnost využít rady od videorozhodčího, faul na brazilského záložníka přešel s dojmem, že se jedná o simulování a ještě mu udělil žlutou kartu. Situaci nepomohl ani Mike Jones, který u videa seděl. Přitom se experti BBC shodli na tom, že se měla kopat penalta.

„Zatímco v zápase Leicesteru zafungovalo video perfektně, nyní se ukázalo, že zas tak skvělé nebude. I proto mám velké obavy,“ pronesl Alan Shearer, bývalý anglický reprezentant.

„Sudí to prostě přešel a nechal hru dál plynout. Pokud chceme využívat video technologii, je důležité, aby rozhodčí vyčkali, především když se jedná o takovou nepřesnou situaci,“ řekl trenér Chelsea Antonio Conte.

„Chyba však nebyla na straně rozhodčího na hřišti, ale toho u videa. Měl svého kolegu kontaktovat a říct mu, jak by se měl rozhodnout,“ pokračoval Conte.

Nafilmované pády Pedra a v nastaveném čase Moraty, kvůli kterým byli obra hráči vyloučeni, však italský kouč odsoudil. „Oba dva jasné simulování a zasloužené žluté karty,“ nezastíral.

Pedro přihrál pád v prvním poločase, v prodloužení pak vyfasoval druhé napomenutí za nebezpečný skluz. Krátce po něm obdržel žlutou za filmování i Morata, jemuž se verdikt sudího nelíbil a za protesty viděl druhou.

I přes divoký průběh zápasu, když  vyrovnávací branka hostů padla ve čtvrté minutě nastavení, Chelsea nakonec vyhrála po penaltovém rozstřelu a v další fázi vyzve Newcastle.

Álvaro Morata obdržel žlutou kartu za simulování, druhou za protesty a byl vyloučen

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

1.  Manchester City 38 32 4 2 106:27 100
2.  Manchester Utd. 38 25 6 7 68:28 81
3.  Tottenham 38 23 8 7 74:36 77
4.  Liverpool 38 21 12 5 84:38 75
5.  Chelsea 38 21 7 10 62:38 70
6.  Arsenal 38 19 6 13 74:51 63
7.  Burnley 38 14 12 12 36:39 54
8.  Everton 38 13 10 15 44:58 49