21. dubna 2018 • 20:38

United jsou po výhře 2:1 ve finále FA Cupu, Tottenham bude zase bez trofeje

BACKSTAGE: Plzeň může bodovat i proti Realu, říká Podaný. Proč to není utopie? BACKSTAGE: Plzeň může bodovat i proti Realu, říká Podaný. Proč to není utopie?
Trpišovský: Traoré hrál v Táborsku v lese. Teď nám pomáhá v Evropě Trpišovský: Traoré hrál v Táborsku v lese. Teď nám pomáhá v Evropě

Fotbalisté Manchesteru United postoupili podvacáté v historii do finále Anglického poháru. Svěřenci trenéra Josého Mourinha porazili v dnešním semifinále 2:1 Tottenham, vítězný gól vstřelil v 62. minutě Ander Herrera.

Diváci ve Wembley nečekali na úvodní branku zápasu dlouho, v 11. minutě našel Eriksen na zadní tyči Alliho a Tottenham šel do vedení. "Rudí ďáblové" srovnali zásluhou Sáncheze, který usměrnil hlavou přesný Pogbův centr. Na konci prvního poločasu mohli "Kohouti" opět strhnout vedení na svou stranu, Dierova tečovaná střela ale skončila pouze na pravé tyči De Geovy brány.

Vyrovnané utkání rozhodla situace z 62. minuty. Sánchez ustál osobní souboj a jeho centr z levé strany doputoval až k volnému Herrerovi, jenž křížnou střelou podruhé překonal Vorma. Tottenham prohrál své osmé semifinále Anglického poháru v řadě.

Finálový soupeř pro United vzejde z nedělního druhého semifinále mezi Chelsea a Southamptonem.

FA Cup - semifinále v Londýně:
Manchester United - Tottenham 2:1
Branky: (24. Sánchez, 62. Herrera - 11. Alli).

Domácí: 24. A. Sanchez, 62. Herrera

Hosté: 11. Alli

Domácí: De Gea – Young, Smalling, Jones, Valencia (79. Darmian) – Matič, Pogba, Herrera – A. Sanchez (90+6 Fellaini), Lukaku, Lingard (82. Rashford).

Hosté: Vorm – Davies (68. Lucas), Vertonghen, D. Sanchez, Trippier – Dembele (78. Wanyama), Dier – Son (86. Lamela), Alli, Eriksen – Kane.

Domácí: Valencia, Young, Rashford, Herrera

Hosté: Son, Alli, Dier

Taylor

Wembley, Londýn

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)

1.  Chelsea 5 5 0 0 14:4 15
2.  Liverpool 5 5 0 0 11:2 15
3.  Manchester City 5 4 1 0 14:3 13
4.  Watford 5 4 0 1 10:5 12
5.  Bournemouth 5 3 1 1 10:7 10
6.  Tottenham 5 3 0 2 10:6 9
7.  Arsenal 5 3 0 2 10:9 9
8.  Manchester Utd. 5 3 0 2 8:8 9