17. července 2018 • 20:10

Wenger překvapil: 22 let v Arsenalu? Moc dlouho, moje největší chyba

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
Vrba nechtěl hráče týrat sestřihem z Říma.  Jak hodnotil Schicka? Vrba nechtěl hráče týrat sestřihem z Říma. Jak hodnotil Schicka?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé se podíval na svou éru v Arsenalu s odstupem poté, co v klubu po 22 letech v létě skončil. Arséne Wenger se v rozhovoru pro RTL rozpovídal o tom, jaké byly roky strávené na prestižní adrese, ale prozradil i mnoho dalších zajímavostí. Všechny však překvapil tím, když přiznal, že 22 let strávených v jednom angažmá byla jeho největší chyba!Do Arsenalu nastoupil Wenger v roce 1996 jako první cizinec v Premier League na takové pozici. „V Anglii to tehdy nebylo jednoduché. Panovala zde představa, že zahraniční trenéři tam nemohou být úspěšní. Nicméně mě se nakonec toto „prokletí“ podařilo prolomit. Pomohla mi k tomu asi i má filozofie, která byla založená na tom, aby fotbal měli lidé rádi, milovali a užívali si ho. Důležité bylo vědět, že jde vždy o hru,“ uvedl dnes už bývalý kouč The Gunners.

Trénovat začal už ve svých 33 letech. „Nejdříve jsem si nebyl jistý, že na to mám schopnosti. Nebyl jsem slavný a nevěřil jsem, že si dokážu vytvořit autoritu. Je trochu paradoxem, že jsem poté nikdy nemusel budovat svou autoritu pomocí křiku ani vůči starším hráčům,“ řekl slavný kouč.

Prozradil, na koho vzpomíná s hrdostí. „Byli to hráči, kteří přišli za málo peněz, ale přesto ukázali naplno, jak kvalitní jsou. Touré, Campbell, Anelka, Henry,“ vyjmenoval.

Třikrát vyhrál Premier League, sedmkrát FA Cup a v sezoně 2003/2004 nepoznal jeho Arsenal hořkost porážky. Právě ty ho trápily nejvíce. „Pokud bych měl vybrat věc, kterou bych chtěl vymazat ze svého života, byly by to všechny porážky,“ uvedl 68letý Francouz. „Bylo jich více, než si myslíte,“ dodal.

Následně Wenger všechny překvapil odpovědí na otázku, co považuje za svou největší chybu. „Paradoxně to bylo zůstat v jednom klubu 22 let,“ zaskočil. „Jsem člověk, který je rád v pohybu, ale také mám rád výzvy. V Arsenalu jsem zůstal dlouho, byl jsem vězněm svojí výzvy.“

Došlo i na mimofotbalová témata. Wenger přiznal, že za svůj největší hřích považuje svou závislost na cukrárnách. Wenger také v rámci rozhovoru prozradil jméno osoby, s níž by rád prohodil několik slov. „Určitě by to byl Mojžíš. Zajímalo by mě, co si myslí o deseti přikázáních, nebo o naší ústavě,“ objasnil.

Slavnostní špalír pro Arséna Wengera, který koučoval poslední domácí zápas Arsenalu
Slavnostní špalír pro Arséna Wengera, který koučoval poslední domácí zápas Arsenalu

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze