2. srpna 2018 • 14:59

Skalák jde z Brightonu do Millwallu. Může se stát nejdražší posilou klubu

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záložník Jiří Skalák po dvou a půl letech opustil Brighton a přestoupil do druholigového anglického Millwallu, kde podepsal tříletou smlouvu. Informovala o tom agentura Sport Invest, která šestadvacetiletého fotbalistu zastupuje. "Rozhodujícím faktorem byl především velký zájem klubu o mé služby. Millwall o mě stál už v posledních dvou přestupových obdobích, ale před rokem jsem se chtěl poprat o místo v Premier League a v zimě mě pak odmítl pustit Brighton. O to více si vážím toho, že se zástupci Millwallu k jednání vrátili také nyní a nakonec se vše podařilo dotáhnout do konce," uvedl v tiskové zprávě Skalák.

Do Brightonu přestoupil z Mladé Boleslavi a ve své druhé sezoně v Anglii pomohl "rackům" k postupu do Premier League. V nejvyšší soutěži však Skalák šanci nedostal a zasáhl jen do tří pohárových zápasů. "Poslední rok samozřejmě nebyl dle mých představ, ale to jednoduše k fotbalu patří. Celé mé angažmá v Brightonu v čele s postupem klubu do Premier League však budu mít navždy v paměti," konstatoval odchovanec Sparty.

Částka, za kterou Millwall českého záložníka z Brightonu získal sice uveřejněna nebyla, ale podle webu brightonského listu The Argus by mohla po naplnění bonusů přesáhnout 800 tisíc liber (23 milionů korun). Jiří Skalák by se tak stal nejdražší posilou v historii klubu. Tou byl doposud útočník Paul Goddard, kterého Millwall získal před 30 lety z Derby County. 

"Jednoznačnou prioritou pro nás i pro hráče bylo setrvání v Anglii, ačkoliv na stole byly také varianty z kontinentální Evropy. Millwall se k jednání opakovaně vracel, zájem o hráče byl ze strany trenéra i kompletního sportovního vedení enormní. V součtu s ambicemi a jasnou sportovní koncepcí se jedná o ideální variantu," doplnil Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest.

Londýnský Millwall v minulé sezoně obsadil osmé místo, nový ročník začne už v sobotu proti Middlesbrough. "Počítám, že naskočím později, ale nachystán jsem na sto procent. Vím, že se mnou trenér počítá na kraj čtyřčlenné záložní řady, velmi se těším také na zahrávání standardních situací. Co jsem viděl statistiky, měl loni Millwall nejvíce rohů a přímých volných kopů v soutěži, nepodařilo se to však příliš využít gólově. Také o tom jsme spolu s trenérem mluvili, jeho důvěra mě těší," uvedl Skalák.

Rád by si v Millwallu zajistil i návrat do reprezentace, za kterou dosud odehrál 16 utkání. "Pokud budu nastupovat pravidelně v klubu, šance na nominaci se samozřejmě výrazně zvýší. Národní dres je pořád nejvyšší poctou a pevně věřím, že bych se v dohledné době opět mohl do reprezentace vrátit," prohlásil rodák z Pardubic.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze