Tottenham válel v Cardiffu, Kane naplnil sbírku. Zastřílel si i Arsenal | iSport.cz
1. ledna 2019 • 20:20

Tottenham válel v Cardiffu, Kane naplnil sbírku. Zastřílel si i Arsenal

Darida o přestupu, zraněních a Bundeslize. Podívejte se na velký rozhovor na iSport TV! Darida o přestupu, zraněních a Bundeslize. Podívejte se na velký rozhovor na iSport TV!
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči

Byl to vydařený reparát po prohře s Wolverhamptonem. Tottenham porazil v 21. kole Premier league Cardiff na jeho hřišti 3:0 a minimálně do čtvrtka zůstane druhý. Skóre otevřel Harry Kane, který tak vstřelil gól už všem týmům, proti nimž v rámci svého působení v anglické lize nastoupil. Arsenal se zase musel činit po poslední drtivé porážce 1:5 s Liverpoolem. „Gunners" přehráli Fulham 4:1, díky čemuž si pojistili páté místo v tabulce a dýchají na záda Chelsea. Uspěl také Leicester, který zvítězil 1:0 na hřišti Evertonu gólem Jamieho Vardyho.

Tottenhamu pomohl k výhře v Cardiffu raketový nástup. Už ve třetí minutě skóroval Harry Kane, který tak uzavřel unikátní sbírku. Golově se prosadil proti všem 28 týmům, proti kterým v anglické lize nastoupil.

Ve 12. minutě zvýšil střelou z dálky Christian Eriksen, který dal už devatenáctou branku zpoza vápna v Premier League. Nikdo jiný od roku 2013 nevstřelil z dálky více branek. Pro Tottenham to bylo druhé nejrychlejší dvoubrankové vedení na hřištích soupeřů, jen v roce 1997 dal dvě branky už po devíti minutách.

Ještě do poločasu zvýšil Son Hung-min a Tottenham pak už v klidu hájil svou desátou venkovní výhru v sezoně, čímž vyrovnal klubový rekord.

Kanonýři napravili debakl s Liverpoolem

Arsenal, v jehož brance opět dostal přednost Bernd Leno před Petrem Čechem, šel do vedení ve 25. minutě. Granit Xhaka naběhl do vápna a vstřelil svůj třetí gól v sezoně. Na stejný počet branek potřeboval celé dvě předchozí sezony.

Po změně stran po hezké akci zvýšil Alexandre Lacazette. Fulham poté snížil po rychlém brejku a střele Aboubakara Kamary do prázdné branky. Závěr ale opět patřil domácím. Aaron Ramsey se nejprve postaral už o 10. gól v sezoně střídajícího hráče Arsenalu, což je nejvíce ze všech týmů. Prosadil se i Pierre-Emerick Aubameyang svým 14. zásahem v sezoně, čímž už nyní vyrovnal bilanci nejlepšího střelce Arsenalu z minulého ročníku.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2