Premier League | Dúbravka prodloužil o šest let s Newcastlem! Odmítl i zájem z PSG | iSport.cz
25. října 2019 • 10:40

Dúbravka prodloužil o šest let s Newcastlem! Odmítl i zájem z PSG

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kubalík poslal Chicago do play off, pak bavil na tiskovce: To byla otázka na mě?
Zbrojovka Brno: Udržela klenoty, trenér Machálek klíčovým mužem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obrovská pocta pro slovenského reprezentanta. Někdejší gólman pražské Sparty Martin Dúbravka podepsal s Newcastlem United nový šestiletý kontrakt do roku 2025. Původní kontrakt měl slovenskému fotbalovému reprezentantovi vypršet o tři roky dříve.„Je to úžasný pocit. Čas letí, jsem tu skoro dva roky a našel jsem skvělé lidi, které mohu nazvat přateli. Užívám si to tady a mám velkou radost, že tu zůstanu dalších šest let,“ řekl pro klubovou televizi Dúbravka, který si v 59 ligových zápasech za Newcastle připsal 18 čistých kont.

O jeho služby se přitom zajímaly i jiné kluby. „V létě o Martinovy služby projevily zajem PSG, Monako či FC Porto, nicméně Martin projevil zájem o pokračování v Premier League. Jsme rádi, že se to povedlo,“ uvedl pro ČTK David Zíka z agentury Global Sports, která Dúbravku zastupuje.

Třicetiletý gólman přišel do Newcastlu loni v lednu na hostování ze Sparty a stal se ihned oporou týmu, takže vedení anglického celku na něj po sezoně uplatnilo opci. Podle jeho agenta Pavla Zíky překonal Dúbravkův transfer rekordní přestup Petra Čecha ze Sparty do Rennes za 140 milionů korun v roce 2002.

Dúbravku si pochvaluje i trenér Steve Bruce. „Od prvního dne chytá naprosto fantasticky a je pro nás nesmírně důležitý nejen na hřišti, ale i v šatně. Je velkou součástí našich budoucích plánů, takže je skvělé, že s námi zůstane ještě déle. Je to odměna za jeho výkony,“ prohlásil kouč aktuálně osmnáctého celku Premier League.

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud