Liverpool otočil proti Tottenhamu, Arsenal přišel o dvougólový náskok

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté vedoucího Liverpoolu v desátém kole otočili utkání s Tottenhamem a díky vítězství 2:1 udrželi neporazitelnost v anglické lize. Po čtyřech nepovedených zápasech se výhry dočkal i Manchester United, který sice v Norwichi nedal dvě penalty, ale přesto uspěl 3:1.

Liverpool v předchozím kole poprvé v probíhající sezoně Premier League ztratil body a nevyšel mu ani úvod dnešního zápasu. Už v po 48 sekundách se totiž prosadil Harry Kane, ale o nejrychlejší gól anglické ligy zdaleka nešlo, rekord od letošního dubna patří s časem 7,69 sekundy Shanu Longovi ze Southamptonu.

Domácí se ale zvedli a po přestávce srovnal Jordan Henderson. O jejich vítězství v repríze finále Ligy mistrů poté rozhodl z penalty Muhammad Salah a v 58. utkání na Anfieldu si připsal 50. branku. Liverpool tak má na prvním místě náskok šesti bodů před druhým Manchesterem City. Tottenham stále venku nevyhrál a je jedenáctý.

Manchester United za prvním vítězstvím venku v probíhající sezoně vykročil už v prvním poločase. Do vedení ho poslali Scott McTominay a Marcus Rasfhord. Norwichi nepomohl ani výkon brankáře Tima Krula, který v úvodním dějství chytil penaltu Rashfordovi a poté i Anthonymu Martialovi.

Francouzský útočník se přeci jen prosadil, když v 73. minutě zvýšil na 3:0. Domácí poté už jen dvě minuty před koncem zápasu zmírnili porážku po zásahu Onela Hernándeze, prvního kubánského střelce v Premier League.

Nečekanou domácí ztrátu si připsal Arsenal, který remizoval 2:2 s Crystalem Palace. Kanonýři přitom vedli po gólech Sokratise Papasthopulose a Davida Luize, ale londýnský rival dokázal srovnat zásluhou penalty Luky Milivojeviče a trefě Jordana Ayewa. Arsenal tak udržel pátou příčku o bod před dnešním soupeřem.