Premier League | Leicester vyhrál, ale přišel o Vardyho. Burnley šokovalo Old Trafford | iSport.cz
22. ledna 2020 • 22:53

Leicester vyhrál, ale přišel o Vardyho. Burnley šokovalo Old Trafford

BIZARNÍ posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
TOP 5 extraligových nájezdů: Otočky, finty, legendární Kysela

Fotbalisté Leicestru po dvou porážkách v anglické lize naplno zabodovali a po vítězství 4:1 nad West Hamem si upevnili třetí místo v tabulce. Přišli ale o nejlepšího střelce Premier League Jamieho Vardyho, který těsně před poločasovou přestávkou opustil hřiště pravděpodobně se zraněným stehenním svalem. Manchester United doma prohráli ligový zápas po pěti měsících, doma prohráli s Burnley 0:2.

Domácí už v té době vedli gólem Harveyho Barnese a po Vardyho odchodu ještě v nastaveném čase zvýšil po Barnesově nápadité přihrávce napříč vápnem Ricardo Pereira. Hosté po změně stran snížili z penalty za faul, kterou proměnil Mark Noble, ale ze stejné standardní situace se prosadil na druhé straně i Ayoze Pérez a španělský útočník pak ještě skóre završil.

Tottenham porazil 2:1 poslední tým tabulky Norwich a dočkal se prvního ligového vítězství v novém roce. Rozhodl o něm korejský útočník Son Hung-min, který hlavičkou z bezprostřední blízkosti vrátil 11 minut před koncem loňskému finalistovi Ligy mistrů vedení.

Na tříbodový zisk čekal tým Josého Mourinha čtyři ligová kola. Posunul se díky tomu na šesté místo a je jen kvůli horšímu skóre za Manchesterem United, který prohrál doma s Burnley 0:2.

United skončili bez bodu potřetí z posledních čtyř zápasů. Na Old Trafford vyšli naprázdno teprve podruhé v sezoně, postarali se o to Chris Wood a Jay Rodriguez.