Premier League | Střídající Vardy v závěru sejmul Arsenal. Everton poprvé prohrál | iSport.cz
25. října 2020 • 22:30

Střídající Vardy v závěru sejmul Arsenal. Everton poprvé prohrál

0
ANKETA redaktorů Sportu o Maradonovi: Úkaz, z dnešních hráčů se mu vyrovná jen Messi
SESTŘIH LM: Bayern - Salcburk 3:1. Obhájci vládli i v deseti

Lídr anglické fotbalové ligy Everton poprvé v sezoně prohrál. V 6. kole podlehl domácímu Southamptonu 0:2, na oba góly v prvním poločase přihrál Danny Ings. Everton teď vede tabulku už jen díky lepšímu skóre před obhájci z Liverpoolu, jeden bod ztrácí Aston Villa, která rovněž poprvé prohrála, ale má ještě zápas k dobru. Na jediný bod se k lídrovi přiblížil čtvrtý Leicester, který vyhrál na hřišti Arsenalu 1:0 a tři body z jeho hřiště veze poprvé od roku 1973.

Fotbalisté Southamptonu byli proti mužstvu trenéra Carla Ancelottiho odměněni za aktivitu po necelé půlhodině hry, kdy rychlou narážečku s Ingsem využil kapitán James Ward-Prowse. Ve 35. minutě po Ingsově centru skóroval i díky lehké teči Che Adams. Hosté navíc v 72. minutě přišli o vyloučeného Lucase Digneho a na obrat se nevzmohli.

Střídající Jamie Vardy poslal Leicester na hřišti Arsenalu do vedení

Výhru Leicesteru zařídil Jamie Vardy, který ve dvanáctém startu proti Arsenalu vstřelil jedenáctý gól. S šesti brankami nejlepší střelec týmu v aktuálním ročníku přišel na hřiště po hodině hry, v 80. minutě se dostal do úniku s Cengizem Ünderem a jeho přihrávku hlavičkou v letu zakončil.