West Ham - Burnley 1:0, Souček i Coufal slaví. Leicester stáhl United

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté West Hamu porazili v 19. kole Premier League Burnley 1:0 po brance Michaila Antonia, který vstřelil svůj jubilejní 40. gól v dresu „Kladivářů.“ Celý zápas za ně odehráli čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, za hosty nastoupil v 63. minutě český útočník Matěj Vydra. Chelsea vyhrála brankou Masona Mounta ze 78. minuty na půdě Fulhamu. West Bromwich vyhrál přestřelku na půde Wolverhamptonu 3:2. Leeds podlehl Brightonu 0:1.

Domácí: 9. Antonio

Hosté:

Domácí: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – Rice (C), T. Souček – Bowen (82. Jarmolenko), Benrahma (68. Lanzini), Fornals – Antonio.

Hosté: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Gudmundsson (46. McNeil), A. Westwood, Brownhill, Brady – Wood (72. Jay Rodriguez), A. Barnes (63. Vydra).

Domácí: Randolph, Diop, Fredericks, Johnson, Lanzini, Noble, Jarmolenko, Alves, Odubeko

Hosté: Norris, Benson, Bardsley, Long, Cork, McNeil, Rodriguez, Stephens, Vydra

Domácí: T. Souček, Ogbonna

Hosté: A. Barnes

Kavanagh – Hussin, Robathan

Olympijský stadion, Londýn

V historických klubových tabulkách patří třicetiletému Antoniovi čtvrté místo, víc gólů dali jen Carlton Cole (41), současný kapitán West Hamu Mark Noble (46) a Paolo Di Canio (47).

Chelsea zvítězila stejným výsledkem na hřišti městského rivala Fulhamu. "Blues" zápas kontrolovali především od 44. minuty, kdy byl za tvrdý skluz vyloučen domácí Antonee Robinson, na rozhodující branku se ale natrápili. Vsítil ji až 12 minut před koncem záložník Mason Mount, který si našel vyražený centr a propálil skrumáž těl před sebou. Chelsea v lize vyhrála poprvé po třech zápasech, Fulham čeká na plný bodový zisk sedm duelů.

Leicester vyhrál doma nad Southamptonem 2:0 a stáhl ztrátu na vedoucí Manchester United, který má nedělní šlágr s Liverpoolem k dobru, na jediný bod. Branky "Lišek" režíroval záložník Youri Tielemans. Nejprve vyzval k zakončení z ostrého úhlu Jamese Maddisona a pojistku připravil pro Harveyho Barnese, který skóroval z úniku.

Jediný gól rozhodl také o vítězství Brightonu na hřišti Leedsu a hosté v lize vyhráli poprvé od 9. kola. V 17. minutě trojice fotbalistů "Racků" rychlými přihrávkami rozebrala soupeře a do odkryté branky z malého vápna skóroval Neal Maupay. Čtyřiadvacetiletý Francouz se v sezoně trefil posedmé.

První zápas Wolverhamptonu s West Bromwichem po téměř devíti letech byl plný obratů. Hostujícímu nováčkovi zařídil vedení v úvodu z penalty Matheus Pereira, ale "Vlci" skóre ještě do přestávky otočili. V první čtvrthodině druhé půle přišel další zvrat, protože Semi Ajayi vyrovnal, Pereira proměnil další penaltu a tým trenéra Sama Allardyce zvítězil 3:2, poprvé od jeho příchodu k týmu 16. prosince.