Premier League | West Ham vydřel tři body, Coufal nahrával. Leicester je v čele ligy | iSport.cz
19. ledna 2021 • 23:15

West Ham vydřel tři body, Coufal nahrával. Leicester je v čele ligy

Autor: ČTK, iSport.cz, jon
1
České Budějovice - Mladá Boleslav: Mašek vyplaval sám ve vápně a zblízka překonal Drobného, 0:1
Kvitová šampionkou v Dauhá! Nevím, čím to, že se mi tady tak daří, řekla

Fotbalisté West Hamu porazili v 18. kole anglické ligy i díky asistenci obránce Vladimíra Coufala předposlední West Bromwich 2:1. Za vítězný tým odehrál celé utkání také defenzivní záložník Tomáš Souček. Do čela neúplné tabulky Premier League se po výhře 2:0 nad Chelsea dostal Leicester.

West Ham otevřel skóre v nastavení prvního poločasu. Přetažený centr Saida Benrahmy vrátil Coufal z první před branku na Bowena, který hrudí usměrnil míč do sítě. Coufal si připsal třetí asistenci v Premier League od podzimního příchodu z pražské Slavie.

Nováček soutěže srovnal šest minut po změně stran zásluhou Matheuse Pereiry. Vedení londýnskému celku vrátil o čtvrt hodiny později Michail Antonio.

"Kladiváři" vyhráli třetí ligový zápas za sebou a bodově se dotáhli na šestý Everton, který má k dobru dva duely. "Sezonu jsme začali dobře a máme 32 bodů, v celé minulé jsme jich získali 39. Nejbláznivější na tom je, že nehrajeme nejlépe, ale i tak se nám daří vítězit. Vypadá to dobře a pozitivně a můžeme být ještě lepší," citoval klubový web Antonia.

Leicester rozhodl o třetí ligové výhře za sebou už v první půli. Nejprve se v šesté minutě prosadil Wilfred Ndidi, čtyři minuty před pauzou pak James Maddison.

"Lišky", které v únoru v úvodním vyřazovacím kole jarní části Evropské ligy vyzvou pražskou Slavii, vedou tabulku před manchesterskými celky United a City. Chelsea je osmá.

Domácí: 45+2. Bowen, 66. Antonio

Hosté: 51. Matheus Pereira

Domácí: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – T. Souček, Rice (C) – Bowen, Lanzini (62. Fornals), Benrahma (62. Jarmolenko) – Antonio (84. Noble).

Hosté: Johnstone – O'Shea, Ajayi, Bartley, Gibbs – Livermore (C) (80. Robson-Kanu), Sawyers – Matheus Pereira, Gallagher, Grosicki (70. Furlong) – Robinson.

Domácí: Alves, Balbuena, Diop, Fornals, Fredericks, Johnson, Noble, Randolph, Jarmolenko

Hosté: Button, Edwards, Field, Furlong, Ivanović, Kipré, Krovinović, Peltier, Robson-Kanu

Hosté:

Domácí: Schmeichel (C) – Castagne, Fofana, J. Evans, Justin – Ndidi, Tielemans – Albrighton (77. R. Pereira), Maddison (76. Ayoze Pérez), H. Barnes – Vardy (88. Iheanacho).

Hosté: Mendy – R. James, Silva (C), Rüdiger, Chilwell – Havertz (68. Werner), Kovačić, Mount – Hudson-Odoi (67. Zijach), T. Abraham, Pulisic.

Domácí: Ward, Choudhury, Amartey, Iheanacho, Pereira, Pérez, Söyüncü, Thomas, Ünder

Hosté: Arrizabalaga, Azpilicueta, Emerson, Werner, Zijach, Zouma, Christensen, Jorginho, Gilmour

Domácí: Fofana

Hosté: Havertz, Kovačić, Zijach