West Ham doma prohrál. Premier League zažila gólovou nadílku

Autor: iSport.cz
1
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté West Hamu s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem v sestavě podlehli doma Southamptonu 2:3 a v anglické lize nevyhráli potřetí za sebou. Obhájce titulu Manchester City přestřílel Leicester 6:3 a v Premier League zvítězil podeváté v řadě. Neúplnou tabulku vede o šest bodů před Liverpoolem, který sehrál o zápas méně, a Chelsea. Londýnský celek zvítězil na hřišti Aston Villy 3:1. V dalších duelech 19. kola Tottenham zdolal Crystal 3:0 a Arsenal triumfoval na hřišti nováčka Norwiche 5:0.

Southampton otevřel skóre na Olympijském stadionu v Londýně v osmé minutě zásluhou Elyounoussiho. Krátce po změně stran vyrovnal jamajský reprezentant Antonio, jenž nastoupil od začátku druhého poločasu. Vedení vrátil hostům kapitán Ward-Prowse z pokutového kopu, za domácí se trefil Benrahma. První vítězství „Svatých“ po šesti kolech zařídil Bednarek. „Kladiváři“ nevyhráli šesté z posledních sedmi kol a klesli na šestou pozici.

Celý zápas strávil mezi domácími náhradníky český záložník Alex Král, který od zářijového příchodu do West Hamu stále čeka na debut v anglické lize.

Manchester City si proti Leicesteru vypracoval čtyřbrankový náskok během úvodních 25 minut, kdy se trefili De Bruyne, Mahriz z penalty, Gündogan a Sterling z pokutového kopu. Jenže během 55. až 66. minuty se „Lišky“ dostaly na dostřel. O jejich branky se postarali Maddison, Lookman a Iheanacho. Uklidnění přinesl sedminásobným mistrům Anglie Laporte, v závěru se prosadil opět Sterling.

Aston Villa se v duelu s Chelsea kvůli nákaze koronavirem musela obejít bez trenéra Gerrarda. Celek z Birminghamu se ujal vedení v 28. minutě po vlastní brance Jamese, ale o šest minut později hosté srovnali z penalty díky Jorginhovi. Obrat dokonal po přestávce střídající Lukaku. Konečný výsledek stanovil v nastavení znovu z pokutového kopu Jorginho.

O triumfu Tottenhamu v londýnském derby nad Crystal Palace rozhodli v rozmezí 32. až 35. minuty Kane a Lucas Moura. Hosté hráli od 37. minuty bez vyloučeného útočníka Zahy. Plný bodový zisk domácích stvrdil po přestávce Son Hung-min.

„Kohouti“ pod vedením trenéra Conteho neprohráli ani šesté kolo, vyhráli čtvrté z posledních pěti a jsou pátí. Na čtvrtý Arsenal, který drží poslední příčku znamenající start v Lize mistrů, ztrácí šest bodů, odehráli však o tři duely méně.

Čtvrté ligové vítězství Arsenalu v řadě zařídil v Norwichi dvěma góly Saka, mezi střelce se zapsali i Tierney, z penalty Lacazette a v nastavení Smith Rowe. „Kanárci“ prohráli čtvrté kolo po sobě a zůstali poslední.

Tři zápasy 19. kola Liverpool - Leeds, Wolverhampton - Watford a Burnley - Everton byly kvůli koronaviru odloženy.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

Manchester City - Leicester 6:3
Branky: 25. z pen. a 87. Sterling, 5. De Bruyne, 14. Mahriz z pen., 21. Gündogan, 69. Laporte - 55. Maddison, 59. Lookman, 66. Iheanacho

Norwich - Arsenal 0:5
Branky: 6. a 67. Saka, 44. Tierney, 84. Lacazette z pen., 90.+1 Smith Rowe

West Ham United - Southampton 2:3
Branky: 49. Antonio, 64. Benrahma - 8. Elyounoussi, 61. Ward-Prowse z pen., 70. Bednarek

Tottenham - Crystal Palace 3:0
Branky: 32. Kane, 35. Lucas Moura, 74. Son Hung-min

Aston Villa - Chelsea 1:3
Branky: 28. vlastní James - 34. a 90.+3 Jorginho obě z pen., 56. Lukaku.

Brighton - Brentford 2:0
Branky: 34. Trossard, 42. Maupay.

Domácí: 49. Antonio, 64. Benrahma

Hosté: 8. M. Elyounoussi, 61. Ward-Prowse, 70. Bednarek

Domácí: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Diop, Masuaku – T. Souček, Rice – Vlašić (46. Lanzini), Fornals (46. Antonio), Benrahma (81. Jarmolenko) – Bowen.

Hosté: Forster – Livramento, Bednarek, Salisu, Walker-Peters – M. Elyounoussi, Ward-Prowse, Romeu (90+3. Diallo), Redmond – Walcott (89. S. Armstrong), Broja (81. Ch. Adams).

Domácí: Antonio, Aréola, Ashby, Fredericks, Johnson, Král, Lanzini, Noble, Jarmolenko

Hosté: Armstrong, Adams, Armstrong, Caballero, Diallo, Long, Perraud, Valery, Simeu

Domácí: Rice, Bowen

Hosté: Broja, Bednarek, Walker-Peters