Hattrick č. 60! Ronaldo řídil výhru nad Norwichem, ztráty Arsenalu i Spurs

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Cristiano Ronaldo 60. hattrickem v kariéře zařídil fotbalistům Manchesteru United v 33. kole anglické ligy domácí výhru 3:2 nad posledním Norwichem. „Rudí ďáblové“ se posunuli na páté místo tabulky a ztrácejí tři body na čtvrtý Tottenham, který doma podlehl Brightonu 0:1. Stejným poměrem prohrál v Southamptonu i jiný londýnský celek Arsenal. „Kanonýři“ nebodovali už ve třetím kole po sobě a klesli o skóre za United.

Ronaldo zařídil Manchesteru dvoubrankový náskok, jenže Dowell v nastavení první půle snížil a po změně stran srovnal Pukki. V 76. minutě ale Ronaldo z přímého kopu překonal gólmana Krula. Sedmatřicetiletý Portugalec zaznamenal padesátý hattrick na klubové scéně, v reprezentaci jich přidal dalších deset.

Tottenham nebodoval po sérii čtyř výher. Čtyřzápasová vítězná série „Kohoutů“ začala v polovině března triumfem 2:0 právě v Brightonu. Tentokrát ale proti „Rackům“ nevyslali jedinou střelu na branku. V 90. minutě rozhodl o triumfu Brightonu střelou z vápna belgický reprezentant Leandro Trossard. Brighton je po druhé výhře za sebou desátý. „Kohouti“ nadále drží čtvrté místo, které jako poslední zaručuje start v Lize mistrů.

Cristiano Ronaldo 60. hattrickem v kariéře zařídil fotbalistům Manchesteru United výhru 3:2 nad Norwichem

Arsenal podlehl Southamptonu gólem Bednarka v závěru úvodního dějství. „Svatí“ vyhráli v Premier League po pěti zápasech, naopak hosté nevyužili možnosti dotáhnout se bodově na Tottenham a stále na něj ztrácejí tři body. Odehráli ale o utkání méně.

Nováček Brentford díky trefě Janssona v šesté minutě nastavení vyhrál na hřišti předposledního Watfordu 2:1 a naplno bodoval ve třetím kole po sobě.