SESTŘIHY: Haalandova další show, řídil výhru City. Arsenal porazil United

Autor: ČTK, iSport.cz, inf
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Erling Haaland rozhodl hattrickem o vítězství Manchesteru City nad Wolverhamptonem 3:0. V této sezoně anglické fotbalové ligy dal norský útočník už 25 gólů v 19 zápasech. Ve svém prvním ročníku v Premier League vstřelil již čtvrtý hattrick. Na Haalandův výkon reagoval i Gary Lineker, legendární fotbalový útočník. „Proboha, Erling Haaland dal další hattrick, už čtvrtý ve dvaceti zápasech. Už to začíná být trochu hloupé," napsal na Twitter. Leeds pouze remizoval s Brentfordem 0:0 a čeká na ligovou výhru již šest zápasů, Arsenal porazil gólem Nketiaha v poslední minutě Manchester United 3:2 a dál vedou anglickou ligu o pět bodů před Manchesterem City.

Norský útočník se dostal do první gólové šance po dvaceti minutách zápasu, jeho pokus na přední tyč však Sá vyrazil. Do vedení šli „Citizens“ na konci prvního poločasu, kdy si na centr De Bruyneho naskočil Haaland a hlavičkou otevřel skóre.

V úvodu druhé půle se Haaland prosadil ještě dvakrát. Ve 49. minutě zvýšil z pokutového kopu. O pět minut později po chybě gólmana Sáa vybojoval míč Mahriz, jenž předložil míč Haalandovi, který jej uklidil do odkryté branky.

Svým gólový tempem překonal dvaadvacetiletý Nor všechny vítěze zlaté kopačky Premier League v posledních čtyřech sezonách.

Z náhradníka hrdinou

Manchester United šel ve šlágru kola do vedení v 17. minutě, Rashford šikovně obehrál Parteyho a střelou zpoza vápna překonal Ramsdalea. Prvnímu týmu tabulky však stačilo na vyrovnání pouze sedm minut, Xhaka centrem našel Nketiaha v malém vápně a odchovanec Arsenalu hlavičkou prostřelil De Geu.

Krátce po začátku druhého dějství dokonali „Kanonýři“ obrat, Saka se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti a překonal španělského brankáře. Brzo bylo opět vyrovnáno. Rohový kop „Rudých ďáblů“ odehráli domácí pouze k Martínezovi a argentinský stoper hlavičkou přeloboval domácího gólmana.

SESTŘIH: Arsenal - Manchester United. Gólová přestřelka, v nastavení rozhodl Nketiah

Tři body ale nakonec zůstaly na Emirates Stadium, v 90. minutě se ke střele dostal Ödegaard a jeho pokus usměrnil mezi tři tyče patičkou Nketiah, který ještě nedávno dělal náhradníka aktuálně zraněnému Gabrielu Jesusovi.

Arsenal je teprve šestým týmem, jež v polovině sezony získal přes 50 bodů. Oproti druhým obhájcům titulu má zápas k dobru. Manchesteru United je čtvrtý.

Leeds měl šance ke skórování ve druhém dějství, ale jak střelu Rodriga v 56. minutě, tak pokus Gnonta o dvanáct minut později brankář Brentfordu Raya vyrazil.

Výsledky 21. kola anglické fotbalové ligy:

Leeds - Brentford 0:0

Manchester City - Wolverhampton 3:0
Branky: 40., 49. z pen. a 54. Haaland)

Arsenal - Manchester United 3:2
Branky: 24. a 90. Nketiah, 53. Saka - 17. Rashford, 59. Martínez.

Domácí: 24. Nketiah, 53. Saka, 90. Nketiah

Hosté: 17. Rashford, 59. L. Martínez

Domácí: Ramsdale – B. White (46. Tomijasu), Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C) (90+3. Holding), Partey, Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli (82. Trossard).

Hosté: de Gea – Wan-Bissaka, Varane (90+2. Garnacho), L. Martínez, Shaw – Eriksen, McTominay – Antony (71. Fred), Fernandes (C), Rashford – Weghorst.

Domácí: Turner, Tierney, Holding, Tomijasu, Smith-Rowe, Vieira, Lokonga, Trossard, Marquinhos

Hosté: Heaton, Lindelöf, Maguire, Malacia, Fred, Pellistri, Mainoo, Elanga, Garnacho

Domácí: B. White, Arteta

Hosté: Antony, Shaw