1. března 2023 • 23:10

Arsenal předvedl čtyřgólový koncert, deklasoval Everton. Vyhrál i Liverpool

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Arsenalu deklasovali 4:0 Everton a po třetí výhře za sebou vedou tabulku anglické ligy před Manchesterem City o pět bodů. Duel 7. kola byl stejně jako druhý dnešní zápas, v němž Liverpool zdolal 2:0 Wolverhampton, odložen v září kvůli úmrtí britské královny.

Arsenal udeřil v závěru prvního poločasu, kdy Bukayo Saka ve 40. minutě nejprve prudkou střelou k bližší tyči otevřel skóre a v nastavení přihrál do šance skórujícímu Gabrielu Martinellimu. Po přestávce zpečetili jednoznačné vítězství favorita v 71. minutě kapitán Martin Ödegaard a devět minut nato svým druhým gólem Martinelli.

Liverpool čekal na regulérní gól proti Wolverhamptonu až do 73. minuty, kdy se dorážkou zblízka prosadil Virgil van Dijk. Několik minut předtím nebyla „Reds“ po konzultaci s VAR uznána kvůli faulu branka Darwina Núňeze. Čtyři minuty po Van Dijkovi skóroval Muhammad Salah a stanovil konečný výsledek. Liverpool si připsal výhru po domácím debaklu s Realem Madrid v Lize mistrů a víkendové remíze na Crystal Palace a posunul se na šesté místo dva body za pohárové příčky.