SESTŘIH: Nováček vzdoroval, ale slaví Arsenal. Výhru trefil v nastavení Rice

0
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
Debaty kolem Sigmy mě trápí. Saňák o přání od Jílka i požehnání od Brücknera

Arsenal díky gólu Declana Rice v sedmé nastavené minutě zvítězil v 15. kole anglické fotbalové ligy 4:3 na hřišti Lutonu. Po přestřelce, v níž obracel nepříznivé skóre, vede londýnský tým tabulku před Liverpoolem o pět bodů.

Favorizovaný Arsenal měl za čtvrtým vítězstvím za sebou kostrbatou cestu. Na hřišti nováčka, jenž je v tabulce sedmnáctý, díky brankám Gabriela Martinelliho a Gabriela Jesuse dvakrát vedl. Za domácí ale hlavičkami po rozích srovnali nejprve Gabriel Osho a Elijah Adebayo. V 57. minutě se dokonce dostali do vedení poté, co Ross Barkley prostřelil nejistého gólmana Davida Rayu.

Tři minuty nato ale střelou zblízka vyrovnal Kai Havertz a v závěrečném tlaku anglický reprezentant Rice přesnou hlavičkou k tyči po centru kapitána Martina Ödegaarda rozhodl o tříbodovém zisku pro lídra tabulky. Luton zůstal dva body nad pásmem sestupu.

Wolverhampton porazil 1:0 předposlední Burnley a posunul se ke klidnějšímu středu tabulky na 12. místo. Jediný gól zápasu padl ve 42. minutě po chybě Sandera Bergeho, který ztratil míč na hraně vlastního pokutového území, a akci zakončil svou osmou brankou sezony Hwang Hi-čchan.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Wolverhampton - Burnley 1:0
Branka: 42. Hwang Hi-čchan,

Luton - Arsenal 3:4
Branky: 25. Osho, 49. Adebayo, 57. Barkley - 20. Martinelli, 45. Gabriel Jesus, 60. Havertz, 90.+7 Rice.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.