SESTŘIHY: Salah řídil výhru. Další pád West Hamu a Man. City - Chelsea 1:1

11
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v anglické lize na hřišti Brentfordu 4:1 a i po 25. kole vedou tabulku s dvoubodovým náskokem. K vysoké výhře přispěl po návratu do sestavy i Mohamed Salah, který vstřelil 15. gól v sezoně a na jedinou branku se přiblížil v tabulce kanonýrů k vedoucímu Erlingu Haalandovi. Ten se tentokrát neprosadil a Manchester City po domácí remíze s Chelsea 1:1 přišel o sérii 11 soutěžních vítězství i o druhé místo v tabulce. Předstihl ho Arsenal po drtivé výhře 5:0 nad Burnley.

Liverpool musel už v prvním poločase dvakrát střídat kvůli zranění. Nejprve odešel ze hřiště Gravenberch a krátce po něm i Diogo Jota. Přesto hosté ve 35. minutě šli do vedení po precizním lobu Núňeze. Po přestávce skórovali Mac Allister a Salah. Egyptský reprezentant na hřišti nahradil Jotu a v lize nastoupil po účasti na africkém šampionátu a zranění stehna poprvé od 1. ledna.

Čestnou trefu Brentfordu v jeho jubilejním 100. utkání v Premier League vsítil v 75. minutě Toney, ale konečnou podobu výsledku dal zanedlouho Gakpo.

Chelsea šla v Manchesteru do vedení ve 42. minutě díky Sterlingovi. Devětadvacetiletý anglický reprezentant se trefil do sítě bývalého zaměstnavatele i ve druhém vzájemném zápase v sezoně. Rodák z jamajského Kingstonu nastřílel na Etihad Stadium už 52 branek, což je druhý nejvyšší počet po Sergiu Agüerovi (106).

Anketa

Kdo získá titul v Premier League?

Manchester City
Liverpool
Arsenal
někdo jiný

„Blues“ v Manchesteru dlouho sahali po třech bodech, jejich snahu ale sedm minut před koncem zhatil Rodri. Svěřenci Pepa Guardioly ztrácejí na Liverpool čtyři body a na Arsenal dva, mají ale zápas k dobru.

SESTŘIH: Man. City - Chelsea 1:1. Domácí ztratili v boji o titul body

Arsenal vyslal za pátým vítězstvím v řadě už ve čtvrté minutě přesnou ranou Ödegaard. Před pauzou zvýšil po faulu na Trossarda z penalty Saka a stejný hráč se prosadil i těsně po přestávce. Dvaadvacetiletý anglický křídelník se v sezoně trefil už dvanáctkrát a přidal i sedm gólových přihrávek. Skóre ještě dovršili Trossard a Havertz.

Svěřenci Mikela Artety navázali na předchozí výhru 6:0 nad West Hamem, který se neprosadil ani tentokrát a prohrál na hřišti Nottinghamu 0:2. U šestého zápasu „Kladivářů“ bez výhry v řadě byl od začátku z českých reprezentantů pouze Vladimír Coufal, jenž na hřišti strávil 75 minut. Tomáš Souček v 83. minutě nahradil Emersona.

Domácí poslal do vedení v nastavení prvního poločasu Awoniyi. V 71. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Phillips, jenž po lednovém příchodu z Manchesteru City zažívá nepovedený start do angažmá ve východním Londýně. Výsledek zpečetil Hudson-Odoi.

SESTŘIH: Nottingham - West Ham 2:0. Další prohra Hammers, Souček na lavičce

Tottenham doma prohrál s Wolverhamptonem 1:2 a z pátého místa ztrácí na Liverpool deset bodů. Wolves poslal do vedení v 42. minutě Gomes, ale 34 sekund po začátku druhého poločasu srovnal Kulusevski. Na Gomesův druhý gól z 63. minuty už domácí odpověď nenašli. „Spurs“ alespoň protáhli sérii ligových utkání se vstřeleným gólem na 37 zápasů. Delší šňůru zaznamenal jen Arsenal, který v letech 2001 a 2002 skóroval v 55 utkáních v řadě.

Čtvrtá Aston Vila díky dvěma brankám Ollieho Watkinse zvítězila na hřišti Fulhamu 2:1 a na čelo ztrácí osm bodů. Za domácí zkorigoval skóre Rodrigo Muniz.