SESTŘIHY: Součkova paráda! V závěru vystřelil výhru, Núňez spasil Reds

14
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Tomáš Souček se v anglické lize vítězným gólem v 91. minutě podílel na vítězství West Hamu na hřišti Evertonu 3:1. Až v nastavení rozhodl generálku na čtvrteční osmifinále evropské ligy se Spartou také lídr tabulky Liverpool. V 99. minutě zápasu na stadionu sestupem ohroženého Nottinghamu zlomil bezbrankový stav Darwin Núňez.

West Hamu se povedlo zápas otočit poté, co v 56. minutě inkasoval od Beta. Portugalský útočník už v prvním poločase neproměnil velkou šanci a dokonce pak pohrdl i penaltou. Když už se konečně trefil, za šest minut se proti svému bývalému týmu prosadil Zouma a vyrovnal.

West Ham pak několika skvělými zákroky podržel brankář Areola a také Souček, jenž vykopl míč z brankové čáry. A právě český reprezentační kapitán, který stejně jako obránce Vladimír Coufal nastoupil v základní sestavě, si v první nastavené minutě hrudníkem zpracoval Kudusův centr a precizním „half-volejem“ poslal balon do levého horního rohu Pickfordovy branky. V samém závěru ještě z brejku pojistil vítězství United Álvarez.

Anketa

Kdo získá titul v Premier League?

Manchester City
Liverpool
Arsenal
někdo jiný

Svěřenci Davida Moyese vyhráli podruhé za sebou a v tabulce jsou sedmí. Everton v lize nezvítězil už podesáté.

Liverpool pět dní před duelem v Praze dobyl obranu Forest až v dlouhém nastavení díky Núňezově hlavičce. Gól uruguayského útočníka dal „Reds“ jistotu, že i po 27. kole povedou tabulku, protože před nedělním manchesterským derby mají před druhými City čtyřbodový náskok.

SESTŘIH: Nottingham - Liverpool 0:1. Reds drží vedení, v nastavení rozhodl Núňez

Aston Villa si upevnila čtvrté místo po vítězství 3:2 na hřišti Lutonu. První poločas ovládli hosté díky dvěma gólům Watkinse, který je nyní díky 16 brankám a 10 asistencím nejproduktivnějším hráčem soutěže. Zatímco v prvním poločase domácí nevystřelili na branku, ve druhém dějství během šesti minut srovnali zásluhou Chonga a Morrise. Tři body si přesto odvezla Aston Villa, protože v 89. minutě rozhodl Digne. Luton na prvním sestupovém místě stále ztrácí čtyři body na Nottingham.

Brentford na domácím hřišti remizoval s Chelsea 2:2 a odešel neporažen už z pátého vzájemného utkání v řadě. Bodu se v lize dočkal po třech porážkách, v zápase se mu povedl obrat, ale v závěru obstaral dělbu bodů Disasi. Chelsea po druhé remíze za sebou zůstala v dolní polovině tabulky.

Tottenham otočil domácí utkání s Crystal Palace, zvítězil 3:1 a pojistil si pátou příčku před Manchesterem United. Na Ezeho přímý kop po hodině hry odpověděli během 11 minut v závěrečné čtvrthodině Werner, Romero a kapitán Son Hung-min.

14

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.